2018 pybs bursları ne zaman yatacak
pybs bursları ne zaman yatacak

Geçtiğimiz günlerde 2018 PYBS (Parasız Yatılı Bursluluk Sınavı) yapılmış ve sınava giren ortaöğretim öğrencileri için parasız eğitim alma fırsatı doğmuştu. Şimdi sınava giren öğrenciler tarafından 2018 PYBS bursları ne zaman yatacak? Sorusunun yanıtı merak ediliyor. Bu yazımızda PYBS bursu ne zaman yatacak? PYBS bursları ne zaman yatacak yeni kazananlar, 2018 PYBS ne zaman yatacak? Sorularına yanıt vereceğiz. 2018 PYBS bursları ne zaman yatacak? İşte cevabı… PYBS burSları 1 sene içerisinde 4 defa ödenmektedir. Yani PYBS bursu kazandıysanız, bursunuz 3 ayda bir yatırılacaktır. Genellikle burs ücretlerinin yatırıldığı aylar: Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarıdır. Dolayısı ile şimdi 3 aylık periyotlarla yatan burs ücretleri için, Ocak ayı PYBS ne zaman yatacak? Nisan ayı PYBS ne zaman yatacak? Temmuz ayı PYBS ne zaman yatacak? ve Ekim ayı PYBS ne zaman yatacak? sorularına yanıt vereceğiz.

PYBS Nisan Ne Zaman Yatacak 2018

PYBS Nisan bursları ne zaman yatacak? 1. Ödeme PYBS, burs ücretinizin ilk 3 aylık ödemesidir ve Nisan ayında yapılır. Bu ücret Ocak ayının 1’i ile Mart ayının 31’i arasında devletin burs olarak yatırmayı vadettiği miktarın size ödenmesidir. Milli Eğitim Bakanlığı, burs ücretinizi bağlı olduğunuz mal müdürlüğüne postalar. Ardından mal müdürlüklerince burs ücretiniz hesabınıza yatırılır. Nisan ayında yatacağı bilinen PYBS bursları genellikle 1 Nisan – 10 Nisan tarihleri arasında yatmaktadır. Çok nadir olarak Nisan ayının sonlarına doğru yatırıldığı da görülmüştür.

PYBS Temmuz Ne Zaman Yatacak 2018

PYBS Temmuz bursları ne zaman yatacak? Temmuz ayı bursu, en son Nisan ayında tarafınıza ödenen hakettiğiniz burs miktarının ikinci taksididir. Yani Nisan ayından Temmuz’a kadar olan 2. üç aylık periyodun ödemesidir. Burs ücretiniz Temmuz ayının genellikle ilk haftalarında MEB tarafından okulunuzun bağlı olduğu mal müdürlüğüne gönderilir. Ardından burs ücreti kurum tarafından hesabınıza yatırılır. Önceki yıllara bakarak yatırma işleminin 1 ila 10 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını söyleyebiliriz.

PYBS Ekim Ne Zaman Yatacak 2018

PYBS Ekim bursu ne zaman yatacak? Ekim bursu hakettiğiniz burs miktarının 3. periyodunun ödemesidir. Yani Temmuz ayından Ekim ayına kadar olan ödeme süresini içerir. 1 Temmuz – 30 Eylül burslarının yatırılacağı bu miktar, Ekim ayının başında MEB tarafından okulunuzun bağlı bulunduğu mal müdürlüğüne iletilir. Bu dönemde öğrenciler tarafından yazın burslar yatacak mı? yazın burs yatıyor mu? Yaz tatilinde burs kesilir mi? ya da Yaz tatilinde burs yatacak mı? gibi soruların yanıtı merak edilir. Bu konuda endişe etmeye gerek yoktur, çünkü okullar açık olsun ya da olmasın, PYBS bursları her sezon yatar. 3. ödeme için konuşmak gerekirse 1 ila 10 Ekim arasında hesabınıza yatırılacaktır.

PYBS Ocak Ne Zaman Yatacak 2018

PYBS Ocak bursu ne zaman yatacak? Ocak bursu, burs ödemenizin son 3 aylık periyodudur. Yani 1 Ekim – 31 Aralık tarihleri arasında hak edilen burs miktarının hesabınıza yatmasıdır. Burs ücretiniz, Ocak ayının başında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulunuzun bağlı olduğu mal müdürlüğüne gönderilir. Burada geçmiş yıllara bakıldığında 1 Ocak ila 10 Ocak arasında bursların yattığı görülmüştür. Bu yıl da yine 10 Ocak’tan önce bursların yatması beklenmektedir. Burslar yattığı takdirde bu sayfadan duyurusu yapılacaktır.

PYBS Bursları Neden Yatmadı? PYBS Bursu Neden Geç Yatıyor?

Daha önce de belirttiğimiz gibi PYBS burs ücretiniz hesabınıza yatmadan önce birtakım vasıta ve işlemlerden geçmektedir. Önce burs ücreti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bağlı olduğunuz mal müdürlüğüne gönderilir. Mal müdürlüğünde gerekli işlemler yapılır. Okulunuza bazı belgeler gönderilir ve okul yönetimi belgeleri onayladıktan sonra burs ücretiniz yatırılır. Bursun gecikme sebebi bu proseslerden herhangi birinin uzun sürmesi, aksaması ya da tüm işlemler tamamlandıktan sonra bankanızın sizi bekletmesi olabilir. Bankalarda işlem halinde olan paralar hesaba yatırılma aşamasında gecikebilir.

PYBS Burs Ücreti Ne Kadar?

PYBS burs miktarı yıllara göre aşağıdaki ücretlerle verilmiştir.

PYBS burs ücreti ne kadar 2013: 2013 yılı net burs ücreti 398,72 TL’dir.

PYBS burs ücreti ne kadar 2014:  2014 yılı net burs ücreti 438,89 TL’dir.

PYBS burs ücreti ne kadar 2015: 2015 yılı net burs ücreti 473,47 TL’dir.

PYBS burs ücreti ne kadar 2016: 2016 yılı net burs ücreti 530,24 TL’dir.

PYBS burs ücreti ne kadar 2017: 2017 yılı net burs ücreti 613.15 TL’dir.

PYBS burs ücreti ne kadar 2018: 2018 yılı net burs ücreti 648.04 TL’dir.

PYBS Burs Sorgulama 2018

PYBS Bursun yattığını öğrenme işlemi aslında oldukça basittir. Bursunuzun yatıp yatmadığını öğrenmek için bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak bakiye sorgulayabilirsiniz.

PYBS Bursunun Yatmasına Kalan Süre

[ujicountdown id=”Sayaç Tipi 1″ expire=”2018/10/10 00:00″ hide=”true” url=”” subscr=”” recurring=”” rectype=”second” repeats=””]

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
3111

1 YORUM

  1. Orta öğretim burslari aylik olacak diyorlar benim en son eylül ayında aldık hala hesapta para filan yatması bu nasıl istir

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin