atatepe artvin
atatepe artvin

Artvin, dağlarıyla, ormanlarıyla ve eşsiz samimiyete sahip olan halkıyla Karadeniz’in en güzel cevheri, incisi. Halkı hakkında eşsiz samimiyete sahip diyebilmemizin en büyük dayanağı ise insanlarının doğayı, hayvanı ve tüm insanları koşulsuz sevmesi, hepsine büyük saygı duyması. Bu yazımızda ‘Artvin gezilecek yerler‘ konusunu işleyeceğiz. Okurken bile içinizin sımsıcak olacağına eminiz. İşte güzel Artvin’de gezilecek yerler

Artvin Gezilecek Yerler

1- Atatepe

atatepe artvin
atatepe artvin

Merkezden bu tepeye çıkıyorsunuz ve o atmosfer karşısında tüyleriniz diken diken oluyor. Tepeye çıktığınızda muhteşem bir manzara ile karşılaşacaksınız ve önder Atatürk’ün görkemli heykelini göreceksiniz.

2- Çifte Köprü

çifte köprü
çifte köprü

Köprülerin 18. yüzyıl içerisinde yapıldığı tahmin ediliyor. Köprülerin değişik yapısı ve görüntüsü epey ilgi çekmekte.

3- Cehennem Deresi Kanyonu

cehennem deresi kanyonu
cehennem deresi kanyonu

Kanyon, Ardanuç Cehennem Deresi içinde bulunmakta ve yüksekliği 200 metreyi aşmaktadır. Artvin gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen bu kanyon, şaşırtıcı doğal yapısıyla bu şehirde görülmesi gereken en güzel yerlerin başında gelir.

4- Arsiyan Yaylası

arsiyan yaylası
arsiyan yaylası

Dört bir yanı göller ile kaplı olan bu yayla muhteşem fotoğraflar çekmek ve doğayı içinizde hissedebilmek için en güzel yerlerden birisi.

5- Mençuna Şelalesi

mençuna şelalesi
mençuna şelalesi

Belki de bu şehirde asla ayrılmak istemeyeceğiniz en huzur veren yer bu şelale olabilir. Doğası, mavi ile yeşilin ahenkli birlikteliği sizleri kendisine aşık edecek. Şelalenin çevresinde ise doğal yaban hayatı, eski köprüler ve birbirinden farklı bitki örtüleri yer almakta.

6- Otingo Kaplıcası

otingo kaplıcası
otingo kaplıcası

Bu kaplıca her sene hem yabancı hem yerli turist ile dolup taşıyor. Çünkü suyunun şifalı olduğuna inanılıyor. Bu kaplıca, yüz yıllardır var ve yüz yıllardır da tüm ziyaretçilerine şifa vermesi ile biliniyor. Kaplıca, Borçka’nın Balcı adlı köyü içerisinde bulunuyor.

7- Kafkasör Yaylası

kafkasör yaylası
kafkasör yaylası

Burası doğayla iç içe bir şekilde tüm yorgunluğunuzu atabileceğiniz bir yer. Hem dinlenerek hem de eğlenerek burada güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

8- Yıldız Gölü

yıldız gölü artvin
yıldız gölü artvin

Artvin gezilecek yerler bakımından ucu bucağı olmayan bir şehrimiz. Sırada buz gibi bir göl var. Bu göl, dağ sularından beslenmektedir. Eşsiz manzaraya sahip olan göle her sene yüzlerce turist gitmektedir. Yaz aylarında göl, serinlemek için muhteşem bir alternatif gibi dursa da bu göl o seçeneği ne yazık ki sizlere sunamıyor. Çünkü su, girilemeyecek kadar soğuk.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
12

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin