noir pit coffee co - noir pit coffee co nerede - noir pit coffee co nasıl gidilir - noir pit coffee co fiyatları nasıl - noir pit coffee co hakkında bilgi - noir pit coffee co rehberi
noir pit coffee co

İstanbul’un en soğuk gününde düştüm yollara… Düştüm derken ciddiyim 🙂 Geçtiğimiz hafta çarşamba günü yani 28.03.18 tarihinde arkadaşımla müze gezmeye gitmiştik. Onu da başka bir yazımda anlatacağım.

Gittiğimiz müze Beyoğlu’undaydı. Müze dönüşü aşırı bir yağmur vardı İstanbul’da zaten kar da yağıyordu. Pek dengeli bir insan olmayan ben, Beyoğlu’unda taşa takılıp sert bir şekilde suya düştüm. Bu kız neden bunları mekan yazısında anlatıyor diyenleri duyar gibiyim evet sonuca geliyorum.

Ben yere düşünce düştüğüm sokağın başındaki Noir Pit Coffe Co.‘da çalışan arkadaş hemen yardımıma geldi. Hava çok soğuk olduğu için içeride oturmamı teklif etti. Ben de böylelikle bu küçük ama sıcak ortamı keşfetmiş oldum.

Havanın soğukluğu ve suya düşmüş olmam sıcak bir şeyler içme isteği getirdi içime. Görevli arkadaş durumumu bildiği için daha bir ilgili davrandı. Mekanda iki kişi çalışıyor. İkisi de güler yüzlü ve sevecenler. Düştüğümde yardım eden görevli arkadaş bana Chai Tea Latte önerdi. Daha önce hiç içmemiştim ama bir ön yargım vardı çünkü arkadaşım Starbucks‘ta içtiği Chai Tea Latte‘nin lohusa şerbetine benzediğini söylemişti. Fakat bu ara yeni tatlara çok açık olduğum için Chai Tea Latte istedim. Arkadaşım da sanırım Americano içti.

İçeceğim geldiğinde içimi bir sıcaklık kapladı. Sanki daha demin o soğuk suya düşen ben değildim; zencefil tadının baskınlığı ve baharatları uyumu çok hoşuma gitti, arkadaşım dediğinin aksine ben daha çok salebe benzettim. Bol bol tarçınla da çok güzel oluyor kesinlikle tavsiye ederim. Karamelli macaronunu da sevdim. Mekan Beyoğlu’nun güzel yerlerinden Asmalımescit mahallesinde. Meşrutiyet caddesi üzerinde çevredeki Fransız mimarisiyle uyum içinde bir dizaynı var. Küçük bir yer ama içinizi ısıtıyor. Ayrıca dışarı çıktığınızda oturabileceğiniz masalar da mevcut. Dizaynı kırmızı tonlar üzerine güzel bir ışık kullanılmış, mekan küçük olduğu için sonunda ayna kullanılarak daha geniş izlenimi verilmiş.

Mekanın bir de üst katı var ama orası kedinin 🙂 Öyle tatlı bir manzara ki. Aynı zamanda paket kahve de satılıyor. Renkli cüzdanlar gözümden kaçmadı tabi ki. Mekanın fiyatları Asmalımescit’teki bir mekana göre gayet uygun ama tabi ki Beyoğlu taraflarındaki hemen hemen her mekanda olduğu gibi en az 10 lira ödenir diye düşünüyorum.  Çeşitli kahve seçeneklerinin yanında dünyadan çaylar da mevcut ve tabi ki tatlıları da görüntü olarak cezbediyor. Neden bu kadar övdüm bilmiyorum ama İstanbul’un en soğuk gününde içimi ısıttığı için o küçük ve güzel mekana ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Yolunuz Meşrutiyet caddesine düşerse mutlaka gitmenizi tavsiye ederim. Özellikle küçük ve konsept mekan sevenlere. Esenlikle kalın dostlar …

Gezgin kategorisine ait diğer içeriklere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
3311
Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okuyorum. Üçüncü sınıf öğrencisiyim. Kitapların insanlar için oluşturduğu farklılıkları seviyorum ve bunları, kendi bakış açımla yorumluyorum. Kitap, müzik ve ilgilendiğim pek çok sanat dalıyla Xyazar.com'dayım :) Soru, eleştiri ve önerileriniz için aysegulerdol@xyazar.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin