çayı şekersiz içenler
çayı şekersiz içenler

Çayı şekerli içenlerin keyfini yerine getirecek, şekersiz içenlerin “Abart Amine abart!” diye serzenişte bulunacağı bir yazıyla merhaba. Konumuz çayı şekersiz içenlerin şekerli içenlere yaptığı bazı işkenceler. Kemerler bağlıysa başlıyoruz.

1- Çay hazırlığını kendileri yaptığında masaya şeker getirmeyi unuturlar.

Çay önünüze geldiği için mutlusunuzdur, keyifli keyifli oturursunuz masaya ama o da ne? Çayı hazırlayan arkadaş kendisi kullanmadığı için şeker getirmemiş veya unutmuş.. Şöyle etrafa dolu gözlerle bakıp elmecbur şekeri getirmeye kalkarsınız..

2- Sağlıksız olduğuna inandırmaya çalışırlar.

Gelmeden şekerin ne kadar zararlı olduğu hakkında makale okumuş bile olabilirler. Israrla şekerin zararlarını sayıp dururlar, işin komik tarafı bunu yaparken sigara içiyor veya abur cubur yiyor olabilirler. Baygın bakışlarımızı armağan ederiz bizde.

3- Çayın tadının aslında böyle olmadığına inandırmaya çalışırlar.

Çay dediğimiz şey o kadar geniş bir kavram ki, siyah çayın bile birçok çeşidi var. Türk çayı,kaçak çay, ikisinin karıştırılmış hali veya tomurcuk atılmış çay. Kim hangisine “asıl çay tadı” diyebilir? Insan hangi aromayı severse onu içer. Çayda tatlıyı seven de şeker kullanır. Bu kadar basit, bir anlayamadılar.

4- Sanki Çay kaşığı olmadan çayı karıştırabilirmişiz gibi bardağa koymadan getirirler.

Şekeri unutmaya göre daha insaflı bir davranıştır fakat bu sefer düşünceli düşünceli karıştıracak bir aparat ararsınız etrafınızda, tabi yerinizden kalkmak istemiyorsanız… Bir keresinde çay kaşığı alamayacağım bir ortamdaydım, şekeri atıp uzun süre bardağı salladığımı bilirim karışsın diye. Pek işe yaramamıştı ama insan ümit ediyor işte…

5- Israrla sizin de şekeri bırakmanızı isterler.

Gizli bir örgüt oldukları hakkında çoğumuzun şüpheleri var. Sayıları artsın diye siyasi partiler bile böyle çaba harcamıyor be!

6- Şekeri, çay kaşığını, dipliği artist artist çayı şekerli içenlerin önüne atarlar veya geri verirler.

Yakında çaydanlığı direk kafalarına dikeceklerini görürsek şaşırmayacağız.

Bu konuda arkadaşımla sık sık kapışırız. Çaylar gelir, birbirimize kaçamak bakışlar atarız. Çay kaşığını benim bardağıma koymak için hamle yapar. (Bunu yapmayı komik bulur.) Bende karşı atağa geçerim. Israrcı değilsem bardağa girer ama bende bardağıma girmeyeceği konusunda inat edersem o çay kaşığı kendini en son havalanıp yerde bulur..

7- Şekerli içtiğinizi görünce yakıştıramadıklarını söylerler.

“Şeker mi kullanıyorsun? Hiç yakıştıramadım.” Size şöyle bir bakış atıp kötü bir şey yapmışsınız gibi kurarlar bu cümleyi. Kendinizi suçlu hissetmenizi isterler. Kanmayın.

8- Bir gün herkesin çayı şekersiz içeceğine inanırlar.

Neye dayanarak böyle bir düşünceyi savunuyorlar hiç anlamıyoruz. Sayıları epey artmış olabilir ama çayın şekerlisini bırakmayacak sadık bir grup var, bizden söylemesi.

Elbette çayı tüm şekersiz içenler böyle değildir hatta bazıları çok kibardır bu konuda. Mesela bu tip işkencecilere karşı beraber mücadele verdiğimiz bir arkadaşım vardı. Bir gün gelip ellerimi tuttu ve şekeri bıraktığını söyledi. Kendimi yeşil ışığın yanıp kalabalık bir grup insanın yaya geçidinden hızlı hızlı geçtiği film sahnesinde, ortada durup olup bitenleri anlamaya çalışan karakter gibi hissetmiştim. O da bunun farkında olduğundan şeker konusunda epey hassas davranır bana..

Ve son olarak iki taraf için de şunu söylemeliyim:
“Herkesin çayına kimse karışamaz”💁

Meraklısı için aşağıya bu konuda atılmış bazı twitleri bırakıyorum. Iyi eğlenceler gönül dostları.

1)

 

2)

3)

4)

5)

6)

7)

Sonraki yazılar için takipte kalın 🙂

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
832

7 YORUMLAR

  1. Daha birincisini okurken kahkahayı bastım çünkü hep şekeri getirmeyi unutuyorum :)) Tebrikler tespitler çok güzel olmuş..

  2. Of ya insan kabullenemiyor ama öyleyiz galiba cidden çayı şekersiz içenler olarak 😂😂 ama valla bilerek getirmemezlik yapmıyorum şekeri sofraya unutuyorum arkadaş 😂 Çok tatlı bi yazıydı tüm laf sokmalara rağmen tebrikler 👏

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin