Ana sayfa Öne Çıkanlar Bir Kadının Telefonunda Mutlaka Olması Gereken 9 Uygulama

Bir Kadının Telefonunda Mutlaka Olması Gereken 9 Uygulama

752
0
akıllı telefon
akıllı telefon

Teknolojinin gelişimine paralel olarak akıllı telefonların hayatımızda kapladığı alan gittikçe artıyor. Takvimi, mesaj uygulamaları, sosyal paylaşım siteleri, planlayıcıları ve hayatımızı kolaylaştıran – eğlenceli hale getiren daha nice özelliği ile en büyük yardımcımız olan telefonları neredeyse elimizden bırakamıyoruz. Hal böyle olunca her sıkıntıda ona başvuruyor, aklımızdaki ufak soru işaretleri için bile telefonlarımıza sarılıyoruz. Bu yazımda, telefonunuzda kullanabileceğiniz eğlenceli ve bir o kadar faydalı programların bir listesine yer verdim 🙂 Sizin de önerileriniz ya da listemde yer verdiğim programlar içinden faydalı bulduklarınız varsa paylaşmanızdan memnuniyet duyarım 🙂 Gelelim uygulamalarımıza…

1. Renkli Postit Programı

 

Evet biliyorum, telefonlarımızın “notlar” adı verilen bir bölümü zaten var; fakat telefonumun notları bana pek kullanışlı gelmiyor. Planlayıcım aklımdaki dizayna sahip olmayınca da programı takip etmekte zorlanıyorum. Renkli Postit programları hem rengarenk panolarıyla ilginizi canlı tutuyor, hem de çoğunun dizaynı manuel olarak oluşturulabiliyor. Böylelikle telefonunuzda kişisel bir ajandaya sahip oluyorsunuz. Öneri olarak Post-it Plus programı oldukça eğlenceli ve kullanışlı bir tasarıma sahip.

2. Yemek Tarifi Programı

 

Bu madde sanırım benim için en önemlilerinden biri. Sosyal medyada bulduğum tarifleri bile kolaylıkla kaybedebildiğimden, internetten takip etmeyi de çok düzensiz bulduğumdan elimin altında bir yemek tarifi programı olmasını tercih ediyorum. Bazılarının sağına soluna not da alabiliyorsunuz, böylece yemeği yaparken yaşadığınız tecrübeleri, keşfettiğiniz püf noktaları hatırlayabiliyorsunuz. Bu konuda, kendisini Instagram’dan ordan burdan dağdan taştan takip ettiğim Elif Atalar hanımefendinin Nefis Yemek Tarifleri programını ve Ne Pişirsem adlı Android – Ios uyumlu tarif programını tavsiye ederim.

3. Tatil – Seyahat Uygulamaları

 

Farklı yerlerde tatil yapmayı seviyorsanız ya da aklınızın içindeki ses yaz kış demeden “Hadi gidelim Osman” diyebiliyorsa telefonunuzda mutlaka bir seyahat programı bulundurun. Bunun için interneti fazla sınırsız ve kafa karıştırıcı bulduğum için ben de tatile gitmeden önce bu tarz programlar indirmeyi seviyorum. (Umarım yazıyı yazdıkça düzen manyağı olduğum açığa çıkmıyordur.) Seyahat programlarının yalnızca otel odası ya da uçak bileti üzerine olmayanları da var. (Nerede ne yenir, neresi gezilir gibi) İhtiyaçlarınıza göre program çeşidi değişeceğinden bunun için özel bir öneride bulunmayayım.

4. Navigasyon Programı

 

Evet, adresleri hatırlama konusunda biraz yetersiz olabiliriz. Aslında bu uygulama hem erkeklerin hem kadınların olmazsa olmazıdır, ama bizler aynı zamanda acil yardım kiti gibi her SoS’e koştuğumuz için yanımızda bir erkekle yolculuk yaparken bile telefonumuzda mutlaka bir navigasyon programı olmalı. Yalnız uyarayım, bu programların çok kaliteli olmayanları konumunuzda senkronize olmakta sıkıntı yaşayabiliyor. Sonra “Sağa dönün..Sağa dönün..Sağa dönün” şeklindeki uyarıları mütakiben Mesnevi’den ders alarak yolunuza devam ediyorsunuz. Aman ha..

5. A lış ve riş

 

Var mı ötesi? Evet ille de alışveriş uygulaması. Hatta alışveriş-kolik değilseniz bile bu uygulamalardan bir tane edinmeniz gerek, çünkü insanlar internet sitelerinin gönderdiği indirim maillerini görene kadar sizin uygulamanız markalarda uçan kuştan bile bildirim göndermiş oluyor. Böylece hesaplı alışverişler yapabilir, uygulamalarla anlaşmalı kupon ve çekilişlerden yararlanabilirsiniz. Bu konuyu da önerisiz bırakalım reklam olmasın..

6. Online Kitap Okuma Uygulaması

 

Yoo dostum yoo. Wattpad değil. Hatta evlerden ırak…O programa ilgi duyuyorsanız sol üstteki geri tuşunu kullanarak siteden uzaklaşabilirsiniz. Evet Wattpad bir yara. Hayatında bir Yaşar Kemal’den Filler Sultanı okumamış, Sait Faik’in Ömer Seyfettin’in yalnızca adını ezberlemiş gençliğin sapkın hayaller peşinde açtığı derin bir yara. Hal böyle olunca üzgünüm fekat tepki göstermekten geri duramıyorum.

Gerçek kitaplar okumak isteyen gerçek karakterli insanlarsanız buradan devam edelim. Üzülerek söylüyorum ki bu konuda bir uygulama açığı var. Hala tam tatmin olduğum bir uygulama ile karşılaşmadım, ama Kobo Books Okuma Uygulaması önerebileceklerim arasında en iyisi..Bunun yanında kitaplardan sözler paylaşan KitApp’ın Kitap Sözleri uygulaması da eşref saatlerde totem yaparcasına kullandığım, hoş bir uygulama.

7. Regl Takvimi Uygulaması

 

Dünya çapında indirme rekorları kıran bu programlar, kadınlar için hayat kurtarıcı olabiliyor. Sağlıklı takipler yapmak için bu programlardan birine ihtiyacınız varsa, Mens döneminde psikolojik olarak pozitif olmanızı sağlayan mesajlar gönderen ve oldukça sevimli bir tasarımı olan Pep App uygulamasını tavsiye ederim.

8. Kamera

 

“Iyfın kıllınıyır kımirısını biyinmıyır” diye sızlanan arkadaşlarım acık kenara çekilirse bir şey paylaşacağım..Instagram’da takipçim iseniz amatör çabalarımla çektiğim fotoğrafları görmüşsünüzdür. Fotoğraf çekmeyi ciddi anlamda seviyorum. Bu anlamda telefonumun kamerasını yeterli bulmadığım için alternatif uygulamalar arayışına girdim. Ergenlik döneminde atlattığımız Retrica Sendromu‘ndan sonra anasayfamda hala sekiz tane kamera uygulaması vardı. Sonrasında Vsco Cam‘i keşfettim ve tam anlamıyla harika olduğunu söyleyebilirim. Fotoğraf kamerası çok güzel, yönetim panelini kullanmak kolay ve en önemlisi çektiğiniz fotoğrafları manuel olarak düzenleyebiliyorsunuz. Fotoğraf düzenlerken PicsArt’ı da çok kullanıyorum. Düzenleme konusunda Vsco’dan daha gelişmiş, hatta Photoshop ile yaptığınız çoğu şeyi PicsArt‘la yapmak mümkün.

9. Bankanızın Mobil Uygulaması

 

Kartların savaştığı üstümüzün başımızın kart olduğu bu dönemlerde bankanızın mobil uygulamasına sahip olmak bir gereklilikten çok farz olmuş durumda. İnternet şube de güzel ama acil işlemler için mobil daha rahat. Not: Tabii ki banka önermeyeceğim. İnternet şube şifresi almak, aktifleştirmek oradan mobil şubeye girmek yeni şifre almak falan dert şeyler bunlar, ama sonrasında tek parmakla havale yapabilince müşteri temsilcisiyle yaptığınız Çince sohbetleri unutuyorsunuz. Uygulama şart..

Ve bu maddeyle listemizin sonuna geldik sevgili okur, başka bir yazıda başka bir konuyu parçalamak dileğiyle, görüşmek üzere..

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
65

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin