solucan gözünden insanlar
solucan gözünden insanlar

“İnsanların aynı insanlığa indirgenmesine, başarmak isteyenlerin önüne engel koyulmasına,hep güçlülerin kazanmasına, farklılıkların yok sayılmasına,zamanın basitleştirilmesine, insanlığın kıyıya vurmasına karşıyım. Ben bir insanım; bir tahta, bir robot ya da bir makine değil” diye sesleniyordu siyahi adam karşısındaki siyahi topluluğa.

Ben ise onların ayaklarının altında onların haberi olmadan-ezilme tehlikesiyle- onları dinliyor, bazen onlara katılıyor bazen de bu kadar ruhsuz olmalarına şaşırıyordum. Bir solucan olarak garipserim bunları çoğu zaman; hayat basittir,insanlar neden bunu zorlaştırır anlamam.

Savaşırlar manasızca, birilerine kölelik yapmaya meraklıdır pek çoğu kimi ise hükmetmeye. Tanrının yarattığı insan bu muydu peki, bir solucan gözünden böyle görülecek kadar basit. Daha neler anlatabilirim ki size; burada renklerin üstün sayılmasını mı, beyazın siyahi prangalamasını mı?

Tüm bu ucu açık soruları siz değerli izleyicilerimize bırakıp, solucan ana haber bültenine burada son veriyoruz. Bugün sizlerle insanların dünyasını inceledik, yarın kırlangıçların dünyasında görüşmek üzere. Nemli kalın…

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
22

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin