sessizlik
sessizlik

“Varlığınızın büyük bir tehdit olarak görüldüğü bu dünyada sorgulamak hiçbir şeyi değiştirmiyor.”

Adım, Afiye Sıddıki ben doktorum. Biyolojik silahların tahribatlarını etkisizleştirecek bir program üzerinde çalışıyordum bu durum birilerini rahatsız etmiş olacak ki güneşli bir günün koşuşturmacasında iken kaçırıldım. Yıllardır aynı güneş hücreme doğuyor. Ben her gün tekrar aynı güneşin umudu ile kalkıyorum. Güneşi göremediğim gibi üstümdeki karanlık gün geçtikçe artıyor.

Burada saniyelerin bile üzerimdeki ağırlığı çok büyük. Gelen her saniye bilinmezliği ile geliyor. Sorguluyorum her şeyi ve ortaya çıkan sessizlik çıldırtıyor. Varlığınızın büyük bir tehdit olarak görüldüğü bu dünyada sorgulamak hiçbir şeyi değiştirmiyor. Sabır lokması ile dayanıyorum bu zulme. Bugünlerin çabucak geçmesi duası ile derin bir nefes alıyorum…

Hapishane şartları insanlık dışı her şey ile bezenmiş durumda. Gardiyanlar, mahkûmlar, kaldığım hücre inanın nasıl tarif edebilirim bilmiyorum ve bana yöneltilen iğrenç bakışlar. Ben suçsuzum cümlesi onlar için anlam ifade etmiyor. Zamansız alındığım sorgular ve insanlık dışı muameleleri beni çok yoruyor. Ne bekliyorlar ki onlara ben bir teröristim dememi mi? Eğer beklenen bu ise o cümleyi hiçbir zaman duyamayacaklar!

Hapishane çok soğuk ve ben çok üşüyorum burada. Artık evimi sadece rüyalarımda görebiliyorum. Bir gün gelecek ve ben hepsini unutabileceğim değil mi? Bazen evim geliyor aklıma ve ben daha çok sabırsızlanıyorum. Günler geçip gitmekte ve ben yavaş yavaş umudumu kaybediyorum. Biliyorum direnmeliyim ama işte her geçen gün ağırlaşan şartlar beni çokça tüketmekte.

Vücudum delik deşik olmuş durumda. Gördüğüm işkenceler yüzünden aklımı kaybetmek üzereyim. Artık direnemiyorum, artık sadece susuyorum. Canımın ne denli yandığını anlatamam. Merhamet merhamet çığlıklarım… Kendimi tanıyamıyorum bu yüz bu eller bana ait olamaz. Birileri uyandırsın beni bu kabustan.

Artık ben yokum dünyada ruhum bedenimin varlığına şehadet edemiyor. Sanrılar gördüğümü söylüyorlar, ben deliymişim, yalan söylüyorlar değil mi? Soluduğum havanın ciğerlerime battığını hissediyorum. Merhamet istedikçe zorbalıkla karşılaşıyorum. Beni kurtarmaya geleceksiniz değil mi?

Adım Afiye Sıddıki beni kurtarın!

Adım Afiye Sıddıki nerde kaldınız?

Adım Afiye Sıddıki BEN SUÇSUZUM!

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
812

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin