kıvırcık fön makinesi
kıvırcık fön makinesi

Fark ettiğiniz üzere bu yaz, dalgalı saç stilleri ön planda bulunuyor. Düz saç trendi her ne kadar kalıcı ve meşhur bir trend olsa da dalgalı saçlar bu yaz aylarına şimdiden damgasını vurdu bile. Dağınık dalgalı saç oldukça doğal göründüğü için bu sıcak ve güneşli yaz aylarında en çok tercih edilenler arasında. Peki doğal dalgalı saç nasıl yapılır? Bu yazımızda doğal dalgalı saç için yapmanız gereken her şeyi sıraladık. İyi okumalar!

1- Saç Bakımı

yağ - saç yağı - bakım yağı -saç bakımı
yağ

Her şeyden önce ilk yapmanız gereken temel şey saçınıza güzel bir bakım uygulamak. Onu canlandırmalısınız ki dalgalarınız muhteşem görünsün. Bunun için kesinlikle bakım yağı ve bakım kremi kullanmalısınız.

2- Şekillendirici Köpük

saç köpüğü
saç köpüğü

Saçlarınızı besleyici bir şampuan ile yıkadıktan sonra hafif kurulayıp nemli saçınıza şekillendirici köpük uygulamalısınız. Şekillendirici köpük sayesinde saçlarınız doğal bir hacme sahip olacak ve dalgasına kavuşacaktır.

3- Fön İşlemi

kıvırcık fön makinesi
kıvırcık fön makinesi

İlk olarak: Kesinlikle maşa tarzı elektrikli saç aletlerini saçınızı dalgalandırmak için kullanmayın. Maşa gibi aletler, saçınızı doğal görünümden uzaklaştırır.

Köpük işleminden sonra bir süre saçlarınızın kendiliğinden kurumasını bekleyin. Saçlarınız hafif nemli kaldığı zaman ise fön makinesini orta derecede açıp saçlarınızı kurutabilirsiniz. (Ben saçı ıslak gösteren bir jöle kullanıyorum. Saçınızı kurutmadan önce bu tarz bir jöle kullanıp saçınızı kurutabilirsiniz. Kesinlikle saç spreyi kullanmayın. Çünkü saç spreyi, saçınızda oluşacak olan dalgaları bir kalıp gibi gösterebilir. Böyle bir durum, saçlarınızı doğal bir görünümden tamamen uzaklaştırır.)

4- Topuz Yapın

topuz
topuz

‘Doğal dalgalı saç nasıl yapılır?’ sorusunun en önemli cevabına geldik: Saçlarınız kuruduktan sonra ikiye ayırın. Ayırdığınız iki parçayı da topuz şeklinde toplayın. Bu işlem doğal dalgalı saçlarınızın ortaya çıkması için en önemlisi.

5- Ve Doğal Dalgalı Saçlar…

doğal dalgalı saç
doğal dalgalı saç

En az birkaç saat saçlarınızı topuz şeklinde bekletin ve sonrasında saçlarınızı açın. İsterseniz gece bu işlemi uygulayıp sabah kalktığınızda topuzlarınızı açabilirsiniz. Topuzlarınızı açtıktan sonra yine şekillendirici köpük uygulayın. Ve doğal dalgalı saçlarınız hazır durumda!

Bu yazımızda ‘Doğal dalgalı saç nasıl yapılır?’ sorusunun cevaplarını verdik. İşlemleri sırasıyla uyguladığınızda hayalinizdeki dalgalı saçlara ulaşacaksınız!

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin