dudak dolgunlaştırma
dudak dolgunlaştırma

Büyük ve dolgun dudaklar her zaman çekici olmuştur ve hemen hemen her kadının da isteği bu yöndedir. Fakat bazılarımız ince dudaklara sahibiz ve dudakları dolgun göstermek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu yazımızda dudakları dolgun göstermek için neler yapabileceğinizi sıraladık. İyi okumalar!

1- Diş Fırçası Taktiği

diş fırçası yöntemi
diş fırçası yöntemi

Çok basit bir işlemdir ve çok yararı dokunacaktır. Dudaklarınıza seçtiğiniz ruju sürmeden hemen önce temiz bir diş fırçası yardımı ile dudağınızı fırçalayın. Yani fırçayı dudağınızda sürttürerek gezdirin. Hem dudağınızdaki ölü deriler ortadan kaybolacak hem de dudaklarının fırçalama sayesinde daha büyük ve dolgun gözükecektir.

2- Doğru Ruj Seçimi

ruj seçimi
ruj seçimi

Eğer dudaklarınız ince ise kesinlikle koyu renk ruj sürmemelisiniz. Koyu kırmızı, siyah, vb. renkler dudaklarınızı dolgun göstermez, sadece ince dudakları ön plana taşır. Koyu ton rujlar yerine pastel tonlarında ya da ten rengi tonlarında pembemsi rujları tercih edin. Ten renginizde olan bir dudak kalemi aracılığı ile dudaklarınızın çizgisini çizin. Sonra da aynı dudak kalemi yardımı ile dudaklarınızın içini boyayın. En son da bahsettiğimiz ten renginizde olan ya da pastel tonlarda olan ruju sürün.

3- Dudak Kremleri

dudak kremleri ile dolgunlaştırma
dudak kremleri ile dolgunlaştırma

Bazı dudak kremleri dudaklara dolgunluk veriyor. Bu kremlerin içerisinde ise peptitler ile hiyalüronik asit var. Eğer herhangi bir alerjiniz yok ise bu tür kremler dudakları dolgun göstermek için ideal.

4- Gözleri Ön Plana Çıkarmak

gözleri öne çıkararak dolgunlaştırma
gözleri öne çıkararak dolgunlaştırma

Dudakları dolgun göstermek konusunda en basit işlem bu olabilir. Gözlerinizi ön plana çıkarın ve ince olan dudaklarınız böylece gizlenmiş olsun. Buğulu, ağır bir göz makyajı yaparak, kaşlarınızı iyice belirgin hale getirerek ve kirpiklerinizde ufak oynamalar yaparak bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

5- Dudak Parlatıcısı

dudak parlatıcısı ile dolgunlaştırma
dudak parlatıcısı ile dolgunlaştırma

Dudaklarınızı dolgun ve büyük görünüme kavuşturmak için bir dudak parlatıcısı da kullanabilirsiniz. Dudak parlatıcısı ürününüzü dudağınızın her yerine sürmeden; sadece alt ve üst dudakların ortasına sürmelisiniz. Böylece bu işlem dudaklarınıza doğal bir aydınlık katacaktır. Ayrıca üst dudağınızın orta kısmıyla burnunuzun ucunun alt kısmının arasında kalan ten bölgesine de aydınlatıcı sürebilirsiniz. Böylece ince olan dudaklarınız daha dolgun ve büyük gözükecektir.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
12

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin