duvar altı
duvar altı

Ne istiyorsan açıkça söyle.”

“Benim yerime çığlık atabilecek bir insan.”

“Sen bunu o kadar kolay mı zannediyorsun? İmkansız. Basit bir duvar için yapılamayacak kadar değerli bir istek.”

“Her şeye razıyım, ne isterseniz yapacağım. Lütfen, lütfen biri benim için çığlık atsın. Tek isteğim bu efendim.”

“Bir çığlığı neden arzuluyorsun? Dillerde çınlayan kelimelerin ne suçu var? Kimsin sen?”

“Ben sadece yıkımı arzulayan bir geçmişim. Onlar benim içimdeki tuğlaların killerini kardeşlerinin etleri ile hazırladı ve onlar ellerinde kopan papatyaların intihar sebebi. Papatyalar ölümün dizinin dibinde uyuyor efendim. Papatyalar topraktaki kurtlar ile insanlardan kurtulmak için her geldiğinde iyilik yapıyorsunuz. Oysa ben sadece bir çığlık istedim. Kendim için değil. Onların kirli zihinlerinin kirlettiği uzuvları, sahiplikleri için.

Affedin beni haddimi aştım ama isterim ki ya devirin beni ya da verin bir çığlık içimden geldiği gibi örteyim bir vicdanın üzerini.”

“Kaybol buradan, git ve dinle ruhları. Ne diyorlar sana? Haklı bulurlar ise seni ellerimle yıkacağım. Hayır haklı değilsen yakacağım.”

“Peki çığlık?”

“O olmaz. Bu bir duvar olduğun için değil inanma bana, aksine biliyorum bunu hakediyorsun. Yıllar yılı gördüğün her şey yorgun, yorucu. Korkuyorsun belli. Gözlerin yok, yumamazsın. Dilin yok, diyemezsin bir söz. Bilmelisin. Bir çığlık ne ki, ne olacak? O mu kurtaracak seni? Ben tek bir damla kan için kendimi dünyalar altına sürükledim. Benim korkularıma ayıracak vaktim hiç olmadı. Korku ile evrildim, korku ile haşlandım. Ben ölmek için geldim. Ölüm için gideceğim. Ben sustum, onlar da ağlayacak. Korkma. Ben bir kalbim, insanlığın kalbi.

Adalet benim.

Onların boş kırık kaburgaları değil. Hadi şimdi git. Biraz ağla…

Korkmak için vaktin kalmadı.”

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
391

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin