en iyi anne çocuk tiyatroları
en iyi anne çocuk tiyatroları

Anne Çocuk Tiyatro Oyunları

Anne ve çocuk için olabilecek en iyi etkinlik yerlerinden biri tiyatrolardır. Birbirinden farklı oyunlarla çocukları eğlendirirken, onlara bir şeyler öğreten bu tiyatro oyunları aynı zamanda annelerin de yüzlerini gülümsetecektir.

Zaman Makinesi – A.Graham Bell Tiyatro

zaman makinesi a.graham bell tiyatro
zaman makinesi a.graham bell tiyatro

Altan Tezel’in yazıp yönettiği bu oyunda iki kafadar çocuğun okul ödevlerini yapmak için bir zaman makinesi yapmasını konu alıyor. Babaannelerinin yardımıyla birlikte iki çocuk, Graham Bell’in telefonu icat ettiği döneme ışınlanır ve telefonun ilk icadına şahit olurlar. Ardından Graham Bell ve yardımcısını yanlarına alıp günümüz dünyasına gelirler. Günümüz dünyasını gören Graham ve yardımcısının şaşkınlıkları ve yaşadıkları komik olayları yer alan bu tiyatro, çocukların bilim tarihini öğrenmesinde yardımcı olacaktır.

Görünmez Çocuk Tiyatro

görünmez çocuk tiyatro
görünmez çocuk tiyatro

Altan Tezel’in yazıp yönettiği bu oyunda yaramaz Mert, gizlice babasının laboratuvarına girip bir sıvıyı içer ve ardından görünmez olur. Mert’in bu değişik macerası, çocuklara eğlenceli ve gizemli bir tiyatro oyunu sunuyor.

Karlar Kraliçesi Tiyatro

karlar kraliçesi tiyatro
karlar kraliçesi tiyatro

İnan Albarkütük’ün yönettiği bu müzikal tiyatro hem kız çocuklarının hem de annelerin beğenisini kazanmaktadır. İlk olarak 1800’lü yıllarda yazılmış olan bu masal, şiirsel bir metin ve müzikal olarak sunulmaktadır. Karlar kraliçesinin buz ve kötülük yayan aynasının kırılması ve dünyaya yayılmasıyla başlamaktadır. Bu tiyatro oyununda sevgi, merhamet, şefkat ve fedakârlık bol miktarda görülmektedir.

Pablo Picasso ve İlham Perileri Tiyatro

pablo picasso ve ilham perileri tiyatro
pablo picasso ve ilham perileri tiyatro

Artık resim yapamayan Pablo Picasso’nun bir gece evine gelen mavi ilham perileri sayesinde tekrardan resim yapmaya başlamasını anlatan bu tiyatro, aslında Picasso’nun ”Mavi Dönemini” anlatmaktadır. Hemen ardından gelen pembe renkli ilham perileriyle ise ”Pembe Dönem” anlatılmaktadır. Bu gelen farklı ilham perilerinin arasında olan çatışma, aslında Pablo Picasso’nun kendiyle çatışması ve ”Kübik döneme” geçmesini sağlar. Hikâyedeki periler ise çocukların oyunu daha iyi anlamasını sağlamak için basitleştirmek adına oluşturulmuş karakterlerdir. Resim tarihine ilgisi olan hem çocukların hem de annelerin severek izleyebileceği bir tiyatro oyunu sunmuşlardır.

Maşa ile Koca Ayı Tiyatro

maşa ile koca ayı tiyatro
maşa ile koca ayı tiyatro

TV8 kanalında gösterimde olan Rus yapımı bu çizgi dizisi, tiyatroda da sevenleriyle buluşmaktadır. Uzun bir kış uykusundan uyanan koca ayı, baharın gelmesinin tadını çıkartmaktadır. Bu sırada bütün bir kış boyunca koca ayının uyanmasını bekleyen minik Maşa ile karşılaşmalarıyla eğlenceli serüvenleri de başlamaktadır. Hikâyenin aslı Rus halk masallarından gelmektedir.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
1

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin