dizi film replikleri
dizi film replikleri

Dizi ve filmler can sıkıntısına ve moral bozukluğuna ilaç gibi gelebiliyor. En mutsuz anlarınızda bile bir dizi veya filmin kahramanının ağzından çıkan sözler sizi neşeye boğabiliyor. Bu yazımızda sizler için bazı unutulmaz dizilerin ve filmlerin en efsane, en güldüren repliklerini derledik. Umarız ki bu replikler mutsuz bir anınızda bile yüzünüzdeki bir tebessüme yol açabilir.

1- Prison Break

Prison Break dizisinin en şahsına münhasır karakterlerinden olan T-Bag‘in efsaneler efsanesi bu repliği bizleri kahkahaya boğuyor.

t-bag - t-bag replikleri
t-bag

2- Leyla ile Mecnun

Ülkemizde absürt mizah denilince akla ilk gelen dizi olan Leyla ile Mecnun’dan bu replik, sıradanlığı ve saçmalığıyla bizleri derin bir gülme krizine sokuyor.

leyla ile mecnun - leyla ile mecnun replikleri
leyla ile mecnun

3- Sherlock Holmes

Aslında bir polisiye dizi olan Sherlock, ana karakterin kişisel özelliklerinden dolayı benzersiz bir komediye dönüşüyor. Bu replikte Sherlock’un keskin zekasının bir yansımasını görmekteyiz:

sherlock - sherlock replikleri
sherlock

4- Düğün Dernek

Son dönem yerli komedi filmlerinin baş taçlarından biri olan Düğün Dernek’in bu repliğinin geçtiği sahnede her ne kadar rol gereği karakterler bu repliğe gülmemiş olsa da bizler kahkahalara boğulduk.

düğün dernek - düğün dernek replikleri
düğün dernek

5- A.R.O.G

Her zaman bizleri güldürmeyi başaran Cem Yılmaz, bu unutulmaz filminde de bizlere kahkaha dolu anlar yaşattı. Hemen hemen her repliği bir efsane olan bu filmden işte unutulmaz bir replik:

arif - arog replikleri - arif replikleri
arif

6- Hangover

İzleyen herkesi karakterleri ve replikleri sayesinde kahkahalara boğan bu film, şüphesiz ki komedi türünde en iyilerinden birisi.

hangover - hangover replikleri
hangover

7- Kara Bela

İşte hem dramı, hem aksiyonu, hem de komediyi bir arada bizlere sunan bu filmin muhteşem bir repliği:

kara bela - kara bela replikleri
kara bela

8- Kardeş Payı

Ahmet KuralMurat Cemcir ikilisinin yine uyum içinde bizlere harika anlar yaşattığı bu yapımın unutulmaz repliklerinden birisi:

kardeş payı
kardeş payı

9- Yaşamak İçin Öldür

Bir aksiyon filmi olan Yaşamak İçin Öldür, bu sahnesi ile akıllarımıza kazınmıştı:

yaşamak için öldür - yaşamak için öldür replikleri
yaşamak için öldür

10- Man in Black 3

Man in Black serisinin son filmi olan bu yapım yine karşımıza Will Smith ile çıkıyor ve yine bizleri maceradan maceraya sürükler iken kahkahalara boğmayı başarıyor. İşte o muhteşem ve unutulmaz replik:

siyah giyen adamlar
siyah giyen adamlar
Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
37

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin