yılın annesi
yılın annesi

Güzel oyuncu Esra Akkaya 2013 senesinde herkese örnek olması gereken bir davranışta bulunarak kendisinin ve Can Alex’in dillere destan olan masalını yarattı.

esra akkaya kimdir
esra akkaya kimdir

2008 senesinde mutlu bir evlilik kuran oyuncu, çekirdek ailesine bir çocuk katmak istiyordu. Defalarca tüp bebek yöntemini deneyen ve en sonunda çocuk hayaline kavuşacak olan Esra Akkaya, ne yazık ki ikiz bebeklerini hamileliğinin 5. ayı sırasında kaybetti. Bu süreçten sonra farklı bir bakış açısı sürdürmeye başlayan oyuncu, henüz hiçbir şey için geç olmadığını, her zaman umudun olduğunu bizlere kanıtladı.

anne
anne

“Leylekler bazı çocukları evlere bırakır, bazılarını ise başka yere bırakır. Sizin gidip bulmanız gerekir.” sözü ile hayallerine doğru yolculuğa başladı. Eşi ile birlikte Türkiye’de evlat edinmeye karar vermişlerdi. Fakat Akkaya’nın yaşı 44 olduğu için ve birkaç farklı faktörden dolayı bu istekleri gerçekleşemedi. Bunun üzerine evli çift, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvuruda bulundu. Bu başvurunun amacı ise Afrika‘da bulunan bir bebeğe annelik yapma isteği idi.

esra akkaya
esra akkaya

Daha önce Afrika’dan evlat edinen bir aile ile görüştüler ve onların da yardımıyla Etiyopya’ya doğru hayallerine giden yolculuğa başladılar.

esra akkaya evlat edindi
esra akkaya evlat edindi

Etiyopya‘da bir yurda giden çift, orada tek tek leyleklerin kendileri için bırakmış olduğu hediyeyi aradılar. Çifte, görevliler tarafından bir kız çocuğu önerilmiş, fakat ne eşi ne de kendisi doğru hisse ulaşamamışlardı. Bu durumu Esra Akkaya şu sözler ile anlatmakta: “Çok tatlı bir şeydi ama benim çocuğum değildi. Harun da aynı şekilde hissetti. İçimiz acıdı ama durum buydu.”

etiyopyalı can
etiyopyalı can

Oyuncu Akkaya bir an için umutsuzluğa kapılmış ve bulundukları yurdu terk etmeye karar vermişti. Fakat eşi onu geri çağırdı ve tekrar içerideki çocuklara bakması için ricada bulundu. Yurttaki odalardan birine girdiler ve Akkaya, köşede sessizce uyuyan 2.5 aylık bir bebeği fark etti. Dünyalar tatlısı bebeği görünce içi kıpır kıpır olan, çok heyecanlanan oyuncu bebeğin yanına gitti ve onun, ona verilmiş olan büyük hediye olduğunu hissetti.

Tam o sırada küçük bebek Esra Akkaya’nın gözlerinin içine bakmış. Bebeği kucağına alan çift, bebeğin kucaklarına gelir gelmez sarılıp uyuması ile kesin kararlarını vermişler. İşte bu, aradıkları o muhteşem hediyeydi…

can
can

Gerekli işlemler yapıldıktan sonra bebeği alıp Türkiye’ye dönen çift, büyük bir sevinç ve heyecan ile karşılandı. Akkaya’nın ailesi ve dostları, küçük bebeği hep ‘canım’ diye sevdikleri için küçük bebeğin ismi ‘Can‘ konuldu. Bebeğin bir diğer ismini ise Akkaya’nın eşi belirledi. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan baba, oğlunun ikinci isminin ‘Alex‘ olmasında karar kıldı.

esra akkaya ve oğlu
esra akkaya ve oğlu

Esra Akkaya ve eşi Harun Uygural boşanma kararı aldılar. Fakat bu durum Can Alex için zor olmadı. Küçük Can annesi ile yaşıyor, babasını ise sürekli görebilmekte.

can alex ve annesi
can alex ve annesi

Herkese örnek bir davranışta bulunan ve bir masala imzasını atmış olan Esra Akkaya’yı tebrik ediyoruz ve Can Alex’e sağlıklı, uzun seneler diliyoruz.

esra ve can
esra ve can

Bu güzel ailenin diğer fotoğraf ve videoları ulaşmak için Esra Akkaya’nın Instagram adresine bakabilirsiniz: @esraakkaya

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
43

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin