Ana sayfa Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Verileriniz Koruma Altında

Xyazar.com, kişisel bilginizi ve diğer verilerinizi koruma altında tutmaktadır. Bu nedenden dolayı, SSL Sertifikasına sahip “Güvenli” sitemizde, dilediğiniz yazıyı ve içeriği okuyabilir, istediğiniz videoyu izleyebilirsiniz. Sizi veri koruma bildirimimiz olan Xyazar.com tarafından sitemizi ziyaretiniz sırasında toplanan bilgiler ve bu bilgilerin nasıl kullanıldığına ilişkin bilgilendirmek istiyoruz.

Verilerin Toplanması

Xyazar.com sitemizi ziyaret ettiğinizde aşağıdaki genel bilgiler, otomatik olarak toplanır ve bu bilgiler, kişisel bilgi olarak kullanılmaz. Web sunucuları, bu bilgileri kendi data merkezlerinde saklamaktadır.

  • İnternet servis sağlayıcı isminiz, bizi ziyaret ettiğiniz web sayfası, bizim sitemizdeyken ziyaret ettiğiniz diğer web sayfaları, IP adresiniz.
  • Bu bilgi anonim olarak analiz edilerek sadece yazı ve içerik atölyemizin içeriğinin geliştirilmesinde ve işlevselliğinin arttırılmasında kullanılır. Verinin dış servis sağlayıcılarına geçirildiği durumlarda veri koruması düzenlemelerinin yapıldığına emin olmak için gerekli teknik ve kurumsal önlemleri almış bulunmaktayız.

Bilgi Edinme ve Talep

Bizde saklı olan her türlü bilginizi güncel değilse ya da yanlış ise kontrol etme ve düzeltme hakkınız vardır. Xyazar.com iletişim adreslerine mesaj atarak bu yanlışlığı gidermeyi talep edebilir veya bilgilerinizin güncelliğini talep edebilirsiniz.

Verilerin Saklanması

Kişisel bilgileri istediğiniz bir hizmeti sunmamız gerektiği sürece ya da izin verdiğiniz sürece ve mevcut yasal düzenlemelerin buna karşı olmadığı müddetçe saklıyoruz.

Tanımlama bilgileri

Kurumsal web sayfamızda şu anda tanımlama bilgileri kullanmıyoruz. Ancak sunduğumuz bir hizmet ile ilgili tanımlama bilgisi kullanımı gerektiğinde web sayfamızın belli yerlerinde tanımlama bilgisi kullanım hakkımız saklıdır.

Güvenlik Önlemleri

Xyazar.com, erişime açtığınız kişisel bilgilerinizin bilerek, kazara paylaşılmasına, kaybolmasına ya da kötü niyetli kişilerce kullanılmasına karşı teknik ve kurumsal güvenlik tedbirleri almıştır. Kişisel bilgilerin iletimi ve işletimi sırasında bilgiler şifreli olarak aktarılacak ve üçüncü kişilerce kullanılmaları engellenecektir. Güvenlik önlemlerimiz teknik gelişmeler ile başa baş olacak şekilde sürekli revizyona tabidir.

Kanunen Çocuk Sayılanlar

Xyazar.com, tüm ebeveynlerden çocuklarını internetteki kişisel bilgileri güvenli ve sorumlu bir şekilde kullanmaları konusunda yol göstermelerini rica etmektedir.. Çocuklar kişisel bilgilerini, Xyazar.com web sayfasına ailelerinin izni olmadan aktarmamalıdır. Xyazar.com çocukların kişisel bilgilerini toplamama kullanmama ve paylaşmama sorumluluğunu üzerine almaktadır.

İletişim

Reklam, site içerik geliştirme, yazarlık başvurusu, editörlük başvurusu, hata bildirimi, fikir bildirimi gibi konularda sizleri dinlemekten ve sizlerle gerekli iletişimi sağlamaktan memnuniyet duyarız. Bu konularda iletişime geçmek isteyenler, info@xyazar.com site mail adresimize mail atabilirler. İnternetteki değişim ve gelişim, veri koruma bildirimimizi belli periyotlarda güncellememizi gerektirmektedir. Uygun değişiklikleri herhangi bir zamanda gerçekleştirme hakkımız saklıdır.

Reklam Politikamız

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz zamanlarda reklam hizmeti vermek için üçüncü taraf reklam şirketlerini kullanmaktayız. Söz konusu şirketler, bu sitelere ve diğer web sitelerine yaptığınız ziyaretlerden elde ettikleri (adınız, adresiniz, e-posta adresiniz veya telefon numaranız dışındaki) bilgileri ilginizi çekecek ürün ve hizmetlerin reklamını size göstermek için kullanabilir. Kullanıcılar, Google reklam ve içerik ağı gizlilik politikasını ziyaret ederek DART çerezinin kullanılmasını engelleyebilir.

Telif Hakkı Durumları

5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125 Maddesine göre üyeler ve içeriklere yorum yapan kişiler, paylaşımlarından, yorumlarından, yazdıklarından sorumludur. Bu yazı ve paylaşımlardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcıya ait olup IP’ler Kayıt altına alınmaktadır. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz, mesajları, yorumları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi info@xyazar.com adresine yollamak suretiyle gerekli işlemler yapılacaktır.

Gönüllü Yazarlık

Xyazar.com, “Gönüllü Yazarlık” yapılmasına imkân sağlayan bir içerik platformudur. Yazarlar, kendi iradeleriyle gönüllü yazar olacaklarını kabul ederek başvuru formunu doldurur ve info@xyazar.com mail adresine gönderirler. Eğer yapılan başvuruların sonucu, Xyazar.com tarafından olumlu olarak değerlendirilirse başvuru yapan kişinin Xyazar.com’da gönüllü yazar olduğu kabul edilir.

Yazarların yazıları, yapılan incelemeler sonucunda yayınlanır. Yazarlar, yazmış oldukları yazılarda belli değişikliklerin yapılmasını Xyazar.com’dan talep edebilirler. Yazarlar, yazmış oldukları yazıları, Xyazar.com’un izni olmadan silemez ve değiştiremezler. Yazarların yazmış oldukları yazıları, gönüllü olarak Xyazar.com adına yazdıkları kabul edilir.

Hukuki Sorumluluk

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır,uyar ve kaynak belirt” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, [info@xyazar.com] adresinden bize ulaşabilirler. Bizimle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (Üç) Gün içerisinde gerekli işlemler yapılacaktır.