bahar
bahar

Bugün güzel bir gün,

bugün umutlu bir gün.

Huzurun en mavisi karşılıyor beni. Ve ben bugün sevgiden yaptığım demetleri kapınıza bırakmak istiyorum. Hepinizin kapısını çalıp kocaman sevgi çelenklerimle selamlamak istiyorum.

Sizi seviyorum. “Sevdiğinize sevdiğinizi söyleyin.” Hadis-i Şerifine riayet etmek istiyorum. Bu yüzden sunduğum samimiyeti lütfen kabul edin. Hepinizi eşit sevemediğim içinse beni affedin ama şunu bilin sizi seviyorum, benim sevgim karşılıksız. İnsan olmanın şerefiyle nail olan ruhlarınızı seviyorum. Geçmişte Sevip de dile getiremediğim insanlar size yüksek tonda sesleniyorum: “Sizi çok Seviyorum” bunu bilin! Şu an tüm kalp emojilerim sizin için!

Bugün iç sesim kelebekler vadisinden sesleniyor insanlara ve bu coşku da neyin nesi!? Sebep mi arıyorsun! Bak bahar geldi!

Bugün samimiyet sarısı bir gün. Yeşil ve mavi en sevdiğim renkler bezenmiş arka fona. Köy samimiyeti kokuyor mahallem. Ne yaptınız bizim kaldırım taşlarına? Her adımda, köyümde harmandayken izlediğim dağın görüntüsü düşürüyor aklıma. Taşlar aynı taşlar, yürüyen aynı ben. Peki hislerim… Hislerimin muhtevası mı harikalaştırıyor her adımımı bilemiyorum. Bildiğim şey ise huzurluyum ve bana bu  huzuru verene sonsuz şükür borçluyum.

Teşekkür etmek istiyorum herkese bugün. Hüzün paketini günün ilk treniyle şehir dışına yolladım. Huzuru tebessüme kucak açtım.

Teşekkür etmek istiyorum! Yürüdüğüm yolda iyi ya da kötü iz bırakanlar, teşekkürler! Herkesten öğrenilecek bir hayat dersi var.

Geçmişe dair hatırladıklarım bir elin parmağını geçmez. Olaylar, kişiler unutulur gider ama hisler… İnsanların size hissettirdiklerini kolay kolay unutamazsınız. Bazı insanlar  güzel kalpleri ve insanlıklarıyla hep kendilerini tebessümle hatırlatırlar. Tıpkı ilkokul öğretmenim gibi.

Her çocuk özeldir filminde geçen “hayatta en büyük mucize küçükken iyi bir öğretmene rastlamaktır.” sözüne sizle cevap verebilmek ne büyük bahtiyarlık! Başarı odaklı değil kişilik odaklı öğrenciye yaklaşımınızdı sizi gerçek öğretmen yapan. Bu berrak günde sevdiklerimden bir demet aklıma düşüverdiniz. Öğretmenim olduğunuz için teşekkür ederim. Kucak dolusu sevgiler.

Öğretmenlerim sizi çok seviyorum.

Yürürken elimdeki eserin sahibi sevgili Dosto, “Dünyayı güzellik kurtaracak” diyor. Ah Dosto seni de çok seviyorum. Ne güzel şeyler söylüyorsun satırlarında! Her cümlen insanlığa iyilik için çalışıyor zannımca.

Sevmek bu kadar bulaşıcı ve kolayken nefretler niye modundayım. Bugün hangi huzur parfümünü sıktığımı soran arkadaşa cevabım yok. İstemsizce tüm dünya yükünü omzumdan atmışım. Atılması gereken o kadar bir şey varmış ki kuş gibi hafifim.

Kuş gibi hafifim bugün.

Her adımım şükür için bir sebep. Hissedemediğim bilmek fiilini yıllar sonra ruhuma özümsetmeye karar verdim. Şikayetlerimiz, geçmişe özlem vadeden keşkelerimiz ruhumuza inen birer darbeymiş. Güneşli gün kulağıma fısıldadı bunları. Koşarken, kanaat serçesinin kanatlarındaki huzuru görememekmiş benim sözlükteki karşılığım. Ama görülen geçmiş zamanlar için her zaman bir umut varmış.

Güneşli gün umuda çağırıyor bugün beni.

Güneşli günlerimiz olsun…

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
241

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin