günübirlik tatil - günübirlik tatil imkanı - günübirlik gidilecek yerler
günübirlik tatil

Günübirlik Tatil İmkanı

Genellikle hafta içi yaşanılan stresten kurtulmak ve rahatlamak için günübirlik tatillere başvurulur. Tempolu hayatından fırsat bulabilen her insan, bu kısa zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmek ister. Günübirlik tatil için en çok tercih edilen yerler yaşanılan şehirlere yakın, ulaşımı kolay, sakin yerlerdir.

Günübirlik Gidilebilecek Yerler Nerelerdir?

İstanbul‘da yaşayan kişiler için güzel bir tatil etkinliği olabilir Ağva’ya gitmek. Yemyeşil doğasıyla, giden kişilere bambaşka bir gün yaşatabilir. Nehir kıyısında olan restoranları ile ailenizle huzurlu ve keyifli vakit geçirmeniz de mümkün. Abant, Bolu şehrine sadece 37 kilometre uzakta olan cennet. Günübirlik tatilini gezi fırsatına çevirmek isteyenler için kaçınılmaz bir yer. Ayrıca, uzun yürüyüşler, güzel fotoğraflar için de iyi bir alternatif.

Büyükada, İstanbul’da yaşayanlar için mükemmel bir kaçamak fırsatı. Kendine hayran bırakan mimarisi, eski zamanlardan kalan gezilecek tarihi yerleri ile de çok iyi bir gezi yeri. Araba kullanımı yasak olduğu için özellikle sessizlik isteyen insanlar için iyi bir seçenek.

Kapadokya, Ankara ve çevresindeki illerden birinde yaşayan insanlar için günü birlik bir plana çok uygun bir seçenek. Farklı bir gün geçirmek, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için bu yer çok iyi bir fırsat. Balon turları, şarap tadımlar gibi birçok aktiviteye de sahip.

Şirince, İzmir’de yaşayan herkesin mutlaka gitmesi gereken güzeller güzeli köy. Büyüleyici doğası ve mimarisi ile tercih eden insanlara güzel bir gün imkânı sunar. Şirince’ye gelip gözleme yemek, çeşitli meyve şarapları içmek günübirlik tatil planı için iyi olabilir. Çiçekliköy, İzmir-Bornova’ya bağlı bir yer. İyi bir köy kahvaltısı ve günü birlik deniz keyfi için iyi bir plan.

Günübirlik Tatil Pahalı Mıdır?

Günü birlik tatil, iyi bir araştırmayla şehirdeki bir günden daha hesaplıya mal olur. Çünkü gideceğiniz yeri, gideceğiniz yerde muhtemel olarak yiyeceklerini önceden hesaplamış ve planlamış olursunuz. Planlı hareket ederek günübirlik tatilinizi daha ekonomik bir şekilde yapmış olursunuz.

Günübirlik tatil yapmak isteyenler için sitemizde Gezgin kategorisinde yazmış olduğumuz yazılar arasından Türkiye’de Kış Aylarında Gezilecek 10 Yer yazımıza göz atabilirsiniz. Günübirlik gidilebilecek tatil yerleri arasında bulunan birçok yere bu listede rastlamış olacaksınız.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
11

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin