hasan kızıl
hasan kızıl

Bir canlıyı hayata bağlamak, ölümden kurtarmak ve o güzel sorumluluğu almak en büyük erdemlerden biri kesinlikle. Bu yazımızda sizleri, hayat dolu olup başka canlara da hayat aşılayan erdemli bir insan ile tanıştıracağız: Hasan Kızıl

Hayat tamircisi‘ diyor kendisine Hasan. Hayat tamirciliğine giden yolu ise bir kediyi ölümden kurtarmaya çalışması, fakat ne yazık ki kedinin hayata tutunamaması ile başlıyor. O gün anlıyor insanlığın asıl hizmetinin ve elde etmesi gereken erdemin ne olduğunu. Yaşadığı bu üzücü olay sonucunda hayvanları daha iyi nasıl koruyacağını, yaralı ve yardıma muhtaç olan hayvanları hayata nasıl tekrar bağlayacağını araştırmaya başlıyor.

Yaptığı derin araştırmalar sonucunda engelli hayvanlar için yürüteç tasarlıyor. Bu yürüteçleri ise gerek sanayiden, gerekse hurdalardan bulduğu parçalar ile yapıyor. En önemlisi ise Hasan, tüm bunları sonucunda herhangi bir karşılık beklemeden gece-gündüz çalışarak o kocaman kalbi sayesinde yapıyor. Yaptığı yardımlar karşılığında asla para almayı kabul etmiyor. İlerleyen zamanlarda Mardin’de yaşadığı evinin zemin katındaki bir odasını atölyeye çeviriyor. Bu atölyede çalışmalarına devam ediyor.

‘Bizden önce onlar vardı’ diyor Hasan büyük bir bilinç ile. ‘Bizden önce hayvanlar vardı’… Tüm hayvanları kucaklıyor, onları sevgisi ile iyileştiriyor ve elinden gelen tüm her şeyi yapmaktan asla çekinmiyor. Hasan’ın bir dostu var: Sıpa. Sıpanın annesi, sıpayı Hasan’ın evinin bahçesinde doğuruyor ve doğum esnasında hayatını kaybediyor. Daha yeni doğmuş olan minik yavruyu ise Hasan tüm merhameti ile sahipleniyor. Sıpa, Hasan’ın en yakın arkadaşı oluyor. İkili arasındaki muhteşem ilişkiyi ve sevgiyi gördükçe içimiz ısınıyor.

Koca Bebeğim 💙

A post shared by HASAN KIZIL (@zeyd_hayattamircisi) on

Hasan’ın umudu asla bitmiyor, hatta asla tükenmeyen umudunu bizlere de aşılamak için uğraş veriyor. Onun hikayesini okurken sahip olduğu büyük erdeme ulaşmak istiyoruz. Hasan Kızıl’ın yürüteç tasarımlarından haberdar olabilmek için Instagram adresini takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/zeyd_hayattamircisi/

Sevgili okur… Çocuklarınıza, dostlarınıza, ailenize Hasan’ın hikayesini okuyun, anlatın ve gösterin. Evlatlarınıza tüm canlıları koşulsuz sevebilmeyi ve merhameti öğretin. Biliyoruz ki insanlığı, her cana hayat veren bu dünyayı merhamet ve sevgi kurtaracak. Hasan Kızıl’ın insanlığa, bizlere olan inancı tam.

Sevgi ile kalın…

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
124112

1 YORUM

  1. Kendi koşuşturmalarımız yüzünden ayrıntıları kaçırıyoruz sürekli. Ne mutlu Hayat Tamircisine.. İçerik için teşekkürler. Kolay Gelsin.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin