hoşça kal
hoşça kal

Minnettarım…
Bu süreçte beni hiç yalnız bırakmadığın için. Hani her insanın bir yolculuğu var. Kimi deli, kimi dolu. Sen bir kızın başına gelebilecek en güzel yolculuktun.

Teşekkür ederim. Gerektiği yerde, gerektiği kadar dokundun ya hayatıma. Yüzümü gülümseten insanlar bir elin parmağını geçmezken, senin bir halin tebessümüm oldu ya benim. Kimi zaman varlığınla, kimi zaman kelimelerinle şenlendirdin hayatımı. Belki kimsenin beceremediği o düşünceli hallerim; aylarım oldu benim. Yetmedi, rüyalarımı şereflendirdin. Belki kenarda bir yerdeydin, belki yol arkadaşım. Hani demiştim ya canımın içine: “Bir ihtimal var ki; yolculuğumda bana sessizce eşlik edip geldiği gibi sessizce gidebilir.” diye. İşte aynen böyle oldu.

Hiç teşekkür beklemedin benden. Oysaki bir insana edilebilecek en güzel teşekkürler senindi. Oysa sen bir hediyenin en güzel haliydin. En anlayışlı yol arkadaşımdın mesela. Hayat yolculuğumun sessiz misafiriydin belki de. Geldiğinde, “hoş geldin” diyememiştim. Madem gidiyorsun, hak ettiğin vedayı etmeme izin ver.

Minnettarım…
Tüm samimiyetimle her nerede, kiminle olursan ol, en güzelini diliyorum senin için. Her daim mutlu olmalısın. Yanında bulunduğunda mutlu ettiğin insanlar kadar…

Bu sana son mektup, son teşekkür. Eğer merak ediyorsan, her anına değerdi. Yine olsa yine… Çünkü sen bir hediyeydin belki ama hediyelerin en güzeline götürdün beni. Her zerremi yoluma emanet ettin. Öyle bir durakta ayrıldın ki yanımdan, gidişine bile ayrı şükrettirdin. Artık bu kız, her kelimede mana arar oldu. Her maddede ruh… Sayende… Minnettarım bu güzel yolculuk için. Söyleyemediğim kelimeler için affet! Veda etmeyi hiç sevmezdim. Vedaların en güzelini de yine sayende yaşıyorum.

Dilerim ki ruhunun huzura eriştiği günü kucaklarsın bir gün. Hoşça kal!

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
21
Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisiyim. Okumak, izlemek ve dinlemek hayatımdaki üç önemli kelime. İnandığım sürece her şeyi başaracağıma inanırım. İnşaAllah Xyazar.com'daki bu sürecimde, tecrübelerimi ve inandığım her doğruyu sizlere ulaştırabilirim. Soru, eleştiri ve önerileriniz için: kubraeski@xyazar.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin