iphone 8 - iphone - iphone 8 plus - iphone x - yeni iphone - apple - apple inc - apple yeni telefon - iphone 8 tanıtım - iphone 8 fiyatı - iphone x tanıtım - iphone x fiyatı
iphone 8

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus tanıtıldı! Apple’ın ürünlerin tanıtımı yapmasından sonra ise; birçok konu açıklama bekliyor. Bu konu başlıklarını şu şekilde sıralayabiliriz: iPhone 8 Fiyatı, iPhone 8 Plus Fiyatı, iPhone 8 Özellikleri, iPhone 8 Plus Özellikleri, iPhone 8 Tasarım, Ekran ve Kamera Özellikleri, iPhone 8 Plus Tasarım, Ekran, Kamera Özellikleri, iPhone 8 Çıkış Tarihi, iPhone 8 Plus Çıkış Tarihi.

Bu yazımızda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus hakkındaki tüm detayları cevaplandırmaya çalışacağız.

iPhone 8 ve 8 Plus Ekran Özellikleri

Iphone 8 Ekranı: 4.7 inç – 750 x 1334 piksel çözünürlük
Iphone 8 Plus Ekranı: 5.5 inç – 1920 x 1080 piksel çözünürlük

Her iki modelde de 3D Touch özelliğine sahip ekran kullanımı devam ediyor.

iphone x - iphone x tanıtım - iphone x fiyatı - iphone 8 - iphone 8 plus - iphone 8 tanıtım - apple yeni telefon - iphone x ne zaman çıkacak - iphone x ne zaman çıktı - iphone x özellikleri - iphone 8 özellikleri
iphone

iPhone 8 ve 8 Plus Tasarım Özellikleri

Öncelikle net bir şekilde söyleyebiliriz ki iPhone 8’in tasarımsal yapısı oldukça yüksek bir oranda iPhone 7 tasarımına benziyor. Her iki modelin tasarımlarında da alüminyum kasa kullanılmış olup her ikisinde de toza ve suya karşı dirençli olma özelliği mevcut durumda.

iPhone 8’in ve iPhone 7’nin ön kısımlarına baktığımızda da benzer yönlerinin olduğunu açık bir şekilde görebiliyoruz. Fakat her iki modelin de arka taraflarına baktığımızda fark ortaya çıkmış oluyor. iPhone 8’in arka tarafında alüminyum kasa kullanılmamış. Modellerin arka tarafında alüminyum kasa kullanımı ise Apple tarafından iPhone 5 modelinden itibaren uygulanmaya başlamıştı.

Apple tanıtımında iPhone 8’in camı için “bugüne kadarki en sağlam cam” ibaresi kullanıldı. Modelin yan taraflarında ise; şarj slotunda, ekran kilitleme ve ses açma tuşlarında herhangi bir değişme olmamış ve modelin yan taraflarında 7000 serisi alüminyum kullanımında herhangi bir değişiklik gerçekleşmemiş.

iphone x - iphone x tanıtım - iphone x fiyatı - iphone 8 - iphone 8 plus - iphone 8 tanıtım - apple yeni telefon - iphone x ne zaman çıkacak - iphone x ne zaman çıktı - iphone x özellikleri - iphone 8 özellikleri
iphone 8

Şarj desteğine geldiğimizde ise; Apple, şikayetleri dikkate alarak iPhone 8 serisinde hızlı şarj desteği özelliğini hayata geçirmiş. Seride kulaklık girişine iPhone 7 serisinde olduğu gibi yer verilmemiş. Yüzeysel bir şekilde analiz ettiğimizde şunu söyleyebiliriz ki muhtemelen Apple, bundan sonraki serilerde de kulaklık girişine yer vermeyecek.

iPhone 8 ve iphone 8 Plus Donanım Özellikleri

iPhone 8 serisinde A10 Fusion’dan performans açısından çok daha iyi bir Apple üretimi işlemci olan, 6 çekirdekli A11 Bionic kullanmış. Modelin sistem belleğine baktığımızda ise; iPhone 8’de 2 GB RAM ve iPhone 8 Plus’ta 3 GB RAM kullanılmış. Serinin modelleri arasındaki 1 GB’lık RAM farkı ise; 8 Plus’ta çift kamera kullanılmasından dolayıdır.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta kablosuz şarj özelliği olacak. Kullanılan yeni hopörlerle birlikte de %25’lik bir oranda ses artışı gerçekleştirilerek ses yüksekliği konusunda devrimsel bir nitelik ortaya çıkmış olacak. Ek olarak iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, 2 farklı opsiyon olarak karşımıza çıkıyor. Bu opsiyonlar her iki modelin de 64 GB veya 256 GB olarak piyasaya sunulacak olması.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Kamera Özellikleri

iPhone 8 Kamera: 12 MP’lik OIS destekli
iPhone 8 Plus Kamera: 12 MP’lik OIS destekli ana kamera ve 12 MP’lik ikinci kamera

iphone 8 Plus kamera - iphone x - iphone x tanıtım - iphone x fiyatı - iphone 8 - iphone 8 plus - iphone 8 tanıtım - apple yeni telefon - iphone x ne zaman çıkacak - iphone x ne zaman çıktı - iphone x özellikleri - iphone 8 özellikleri
iphone 8 Plus kamera

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Touch ID Özellikleri

Her iki modelde de Touch ID özelliği kullanılmış. Touch ID ise; ana ekran düğmesine yerleştirilmiş.

iPhone 8 ve 8 Plus Çıkış Tarihi ve Fiyatı Hakkında Bilgi

iPhone 8 serisi 22 Eylül’den itibaren satışa sunulacak. Ancak 115 Eylül’de de ön satışın başlayacağını hatırlatalım.

iPhone 8 Fiyatı: $ 699
iPhone 8 Plus Fiyatı: $ 799

iPhone 8 ve 8 Plus Tanıtıldı! Haberimiz için Tıklayın!

iPhone X Tanıtım, Özellikleri, Fiyatı Hakkındaki Yazımız için Tıklayın!

iPhone 8 ve 8 Plus Detaylı Analiz Videosu için Tıklayın!

iPhone X Tanıtım Videosu için Tıklayın!

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
2

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin