istanbul bit pazarları - istanbul bit pazarları nerede - istanbul bit pazarları nasıl gidilir - istanbul bit pazarları fiyatları - istanbul bit pazarları video - istanbul bit pazarları rehberi - istanbul bit pazarları gezi rehberi
istanbul bit pazarları

Eskiler aslında her zaman değerlidir fakat yeni popülerleşen bir akım olan vintage giysi tarzı eski kıyafetlere bizi geri götürüyor. Sadece kıyafetlere değil ev dekorasyonlarına da yansıyan bu tarzla etrafta birçok mağaza açıldı; bu mağazalarda genel olarak eskitme ürünler bulunuyor halbuki eskilerini de bulabiliriz. Peki bu eskileri nereden bulacağız, fazla düşünmeyin bit pazarları. İstanbul’da keşfettiğim birkaç bit ve antika pazarını sizlerle paylaşayım istedim

Dolapdere Bit pazarı

dolapdere bit pazarı
dolapdere bit pazarı

Bu pazar Pazar günleri sabahın erken saatlerinde kuruluyor, bu nedenle de öğlene kadar çoğu şey bitiyor siz iyisi mi bu pazara erkenden gidin. Bu pazarda ev eşyaları, elektronik cihazlar ve diğer pazarlara kıyasla daha fazla kıyafet bulabilirsiniz. Fiyatları hem uygun hem de pazarlığa açık. Pazarda farklı farklı insanlarla karşılaşabilirsiniz antika kovalayan süslü kadınlardan evine ucuz bir şeyler bulmaya gelmiş öğrencilere kadar. Fotoğraf çekmeye meraklı iseniz bu pazara uğramanızı tavsiye ederim.

Dolapdere Bit Pazarı Nasıl Gidilir?

M2 Yenikapı-Hacıosman metrosunda Osmanbey durağında inip Pangaltı çıkışında çıktığınızda Ramada otelden sağa dönün Dolapdere caddesi yokuştur, yokuşu bitirdiğinizde pazarı göreceksiniz.

Feriköy Antika Pazarı

feriköy antika pazarı
feriköy antika pazarı

Yine sadece Pazar günleri açık olan bu pazar Feriköy’ün merkezindedir. Ev eşyaları ,efemera eşyalar (eski diploma, tren biletleri, posterler vb.) , kıyafete dair pek bir şey bulamayabilirsiniz Dolapdere bu konuda daha iyi fakat Feriköy’de de takı ve aksesuarlar bulabilirsiniz. Fiyatlar bazı tezgahlarda yüksekken bazılarında iyi  bir pazarlıkla uygun ürünler bulabilirsiniz.

Feriköy Antika Pazarı Nasıl Gidilir?

M2 Yenikapı-Hacıosman metrosunda Osmanbey durağında inip Rumeli Caddesi çıkışında çıktığınızda Şişli Karakolunun yanındaki sokaktan içeri girin, sokağın sonundan Kazım Orbay Caddesine dönün iki sokak arkasında Pazar bulunuyor.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
11

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin