kavanoz kafe
kavanoz kafe

Bugün bahsedeceğim mekan İstanbul’un genelde hangi mekanına girersek cebimizdeki bütün parayı bırakırız telaşıyla yaklaştığımız Arnavutköy-Bebek’te.

Kafenin ismi Kavanoz, internette karşılaştığım doğal mekanı, daha doğrusu samimi arka bahçesi nedeniyle gittiğim bu mekandaki deneyimlerimi paylaşacağım.

Ortamın atmosferi beklentimi oldukça karşıladı hatta şu şekilde açıklayayım hafta içi gitmem nedeniyle olabilir, oldukça tekin yakaladım mekanı.

arnavutköy kavanoz
arnavutköy kavanoz

Menüsünde çok bir çeşit olmaması ile birlikte beklentiyi bir kafe açısından çok da büyük tutmamak gerekir diye düşünüyorum her zaman. Mekanda tattığım içecekler soğuk latte ve kış çayı, mekanın isminden de anlaşılacağı gibi içecekleriniz kavanozda geliyor. Sıcak bir içecek içmeniz durumunda bu konsept pek hoşunuza gitmiyor. İçeceklerin tadına gelecek olursak fiyatını karşılayacak bir lezzet değil açıkçası, fakat mekanın yer olarak bulunduğu Bebek için de ideal fiyatlar.

Kavanoz Kafe‘de sadece içecek ve yiyecek yok aynı zamanda kokulu mumlar da satılıyor, mekanın bazı bölümlerinde de yanan tarçın kokulu mumunu tavsiye ederim.

bebek kavanoz
bebek kavanoz

Mekanın en büyük avantajı Bebek’te bulunmanıza rağmen mekanın içinin samimi olması söylediklerimi diğer mekanları eleştirmek maksadıyla söylemiyorum, fakat her mekanda oluşturulan çevre ile müşteri potansiyeli sizi bazı mekanlarda gerebiliyor; öyle bir mekan olmadığını bilmenizi isterim.

Kafe alkollü bir mekan, kokteylleri bulunuyor. Bu konuda da garson önerileri alabilirsiniz bilgilendiriyor, tercihen tadabilirsiniz.

kavanoz cafe
kavanoz cafe

Kavanoz’a gideceklere bir diğer uyarım eğer ki köpek korkunuz varsa mekanı tercih etmemenizi öneririm, oldukça köpek dostu olan mekanda köpekler sürekli etrafınızda dolaşabiliyor. Köpeklerle aram iyi olması sebebiyle bu durum beni hiç rahatsız etmedi fakat önemli bir ayrıntı.

Kavanoz’a nasıl giderim?

Bir Arnavutköy Bebek otobüsüne binmeniz halinde Arnavutköy durağında inerek Arnavutköy balıkçısının arka sokağında yer alıyor.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
531

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin