zihin okuyucu
zihin okuyucu

İlk okuyuşta her ne kadar inandırıcı gelmese de birazdan okuyacağınız tüm olaylar ne yazık ki gerçekten yaşandı. İşte inanmakta güçlük çekeceğiniz tarihi olaylar…

1- Jules Noel’in Talihsizliği

Tarih 1932’yi gösterirken Los Angeles’ta olimpiyatlar tüm hızıyla devam etmekteydi. Disk atma kategorisinde yarışan Fransız atlet Jules Noel tüm hazırlıklarını yaptı ve atışını başarılı şekilde gerçekleştirdi. Noel, artık yeni bir dünya rekorunun sahibiydi. Fakat Noel’in dünya rekoru tarihteki en garip sebeplerden biriyle geçersiz sayıldı. Noel, atış yaptığı esnada onu izlemesi gereken hakemler disk atma mücadelesi yerine sırıkla yüksek atlama mücadelesini izlemişlerdi. Bu sebeple hakemler Fransız atletin dünya rekoru atışını, görmedikleri gerekçesiyle, geçersiz saydılar.

2- Öldüren Tutku

25 yaşında olan Amerikalı bir asker gerçekten de çok garip bir tutkuya sahipti. Bu asker, vazgeçemediği bir ‘tükürme‘ alışkanlığına sahipti ve kendisini tükürme eyleminden bir türlü alıkoyamıyordu. Bulunduğu binanın 11. katından dışarıyı izleyen asker, sokak lambasını kendisine hedef olarak seçti ve tükürmeye başladı. Bir türlü lambaya isabet ettiremeyen asker, daha çok tükürmeye başladı ve isabet ettirmek için camdan sarktığı bir anda dengesini kaybederek 11. kattan aşağı düştü. Maalesef genç asker hayatını garip tutkusu sebebi ile kaybetti.

3- Eşek Şakasıyla Başlayıp Ölümle Sonuçlanan Garip Olay

jake fen
jake fen

Jake Fen isimli adam garip bir şaka anlayışına sahipti. Eşini korkutmak için kendisini asmış gibi görüneceği bir şaka yapmaya karar verdi. Eve giren eşi, kocasını o halde görünce bayıldı. Bu sırada kapının açık olduğunu gören komşuları içeri girdi. İki cesetle karşılaştığını düşünen komşu, birden evi soymaya başladı. Tam çaldıklarıyla birlikte evi terk etmeye hazırlanırken asılı halde duran Jake, komşusuna tekme attı. Ölü adamın canlandığını düşünen komşu yaşadığı ani korku sebebiyle hayatını kaybetti. Bu olayların sonunda Jake Fen, yapılan davalardan beraat etti…

4- Güvenli Tıraş Bıçakları

gillette
gillette

1902 senesinde ilk güvenli tıraş bıçaklarını satışa sunan Gillete firması, satışlarda büyük bir patlama yaşıyordu. Fakat bu tıraş bıçaklarını satın alan kişiler kısa bir süre sonra aldıkları ürünleri çöpe atmaya başladılar. Tıraş bıçaklarına fazlasıyla güvenen firmanın karşılaştığı şikayet ise ürünün, sakalları kesmediği yönündeydi. Bunun üzerine olayı araştırmaya başlayan firma, çöpe atılan tüm ürünlere baktığında güvenlik amacıyla bıçağın etrafına sarılan kağıtların açılmamış olduğunu gördü.

5- Zihin Okuma Makinesi

zihin okuma
zihin okuma

Amerika’da bir şüpheli, polis tarafından sorguya çekildi. Sorguda polislerden biri şüphelinin kafasına bir süzgeç geçirdi ve süzgeci tellerle fotokopi makinesine bağladı. Polis, şaşkın şüpheliye suçlarını itiraf etmese de bu cihaz ile düşüncelerinin fotokopi makinesinden çıkacağını söyledi. Polislere inanan şüpheli, büyük bir korkuyla bütün suçlarını itiraf etti.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
331

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin