regan
regan

Korku filmlerini kötü kabuslar pahasına da olsa izlemeyi seviyoruz. Hatta izlerken duyduğumuz korkudan bile büyük haz alıyoruz çoğu zaman. Bu yazımızda korku filmlerinin hakkını gerçekten de veren en korkunç çocuk oyuncuları sizler için derledik. Ayrıca oynadıkları filmler hakkında da ufak bilgiler verdik. İyi okumalar ve şimdiden iyi seyirler.

1- Regan (The Exorcist)

regan
regan

The Exorcist konusu bakımından Regan adındaki küçük kızın tuhaf hareketlerini ve yaşadıklarını ele alıyor. 12 yaşındaki Regan, babasının film çekimleri esnasında garip hareketler yapmaya başlar. Doktorlar daha önce böyle bir vaka ile karşılaşmadıklarını söyler ve kızın ailesi Peder ile görüşür. Peder küçük kızı ve aileyi içinde bulundukları korkunç durumdan kurtarmaya çalışacaktır.

2- Toshio Saeki (The Grudge)

toshio saeki
toshio saeki

Karen Davis, eğitim için Amerika’dan Tokyo’ya gelir ve eğitiminin gereği olarak sosyal hizmetlerde görev yapmalıdır. Yatağa mahkum olan hasta bir kadına bakmaya başlar fakat bu evde oldukça ilginç ve korkunç şeyler yaşanmaktadır. Doğa üstü bir ruh ile karşı karşıya kalan Karen, ruhun kurbanı olmadan önce laneti bozacak olan şeyi arayıp bulmak zorundadır.

3- Samara Morgan (The Ring)

samara
samara

İnsanların izlediği bir kasedin, izleyen insanların tam 7 gün sonra ölümüne neden olması şehirde dolaşan bir efsanedir. Rachel, bu efsaneyi sonlandırmak istemektedir. Fakat ne yazık ki küçük oğlu ile beraber kasedi izlemiştir ve artık her şeyi çözmek için yalnızca 7 günü vardır.

4- Grady İkizleri (The Shining)

grady ikizleri
grady ikizleri

The Shining konusu bakımından yazar olan Jack Torrance’ın yeni taşındıkları otelde ailesi ile birlikte yaşadığı ağır psikolojik durumları ele alır. Jack’in küçük oğlu, otelde aslında yalnız olmadıklarını, hayaletler ile beraber yaşadıklarını fark eder. (Listenin psikolojik olarak en ağır filmi diyebilirim. Ben bu filmi izlediğimde 2 gün boyunca gözüme uyku girmemişti…)

5- Esther (Orphan)

esther
esther

Kate ve John, çocuklarını henüz doğmadan kaybetmiş ve evlat edinmeye karar vermişlerdir. Yetimhanede Esther isminde olan küçük bir kız çocuğunu fark ederler ve onu evlat edinirler. Esther’in korkunç ve tuhaf sırlarının farkına çok sonradan varacaklardır. Esther, sinema tarihinin en korkunç ve tuhaf çocuk karakteri olarak biliniyor.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
11

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin