müslümanın haritası
müslümanın haritası

Herkes, bırakır bu koca uçurumda elini bir Rabb’in bırakmaz. Tut o zaman Rahman’ın elini yapış takva yoluna diğer yollar hüsrandır unutma! Haramı ateşe atılmak gibi çirkin gör, tiksin haramdan helal tatlı gelsin ruhuna.

Kuran ile besle, sünnet ile büyüt ruhunu. Görmeden iman et Rahmana ve onun var dediği her şeye. Tanı kutlu sevgiliyi, onun arkadaşları gibi olmaya çalış. O dediyse doğrudur de kazan Ebubekir (r.a) gibi sıdk makamını.

Sana yetmemeli amel bildiklerin kat kat inşa et amel binasını. Her katında sende onunla birlikte yüksel. Yaklaş Rahmana ama sakın kibre düşme! Kendi elinle yıkarsın amel binasını. Kendine bir yoldaş bul kalbi Allah için atan. İlim almayı hiç kesme kulak ver Gazali ye ne demişti “Bir Müslüman ilim almayı üç gün üst üste keserse kendi fark etmez ama kalbi ölmeye başlar”.

Sen arşın gölgesinde gölgelenmeye talip genç Müslüman, bu davadan asla vazgeçme! Sana deli diyecekler, abartıyorsun diyecekler, tesettüre büründün diye yaşlı gibi giyiniyorsun diyecekler, aldırma selam deyip geç cahillerden sen yoluna devam et. Yay İslam davasını, duyur duymamış bütün kulaklara. Kendini bir Musab bil ve çalınmadık kapı bırakma.

Benden ne olur deme senden çok güzel şeyler olur, yeter ki sen kendine inan. İslam’ın ve insanlığın sana ihtiyacı var. Kendini keşfet ve ortaya çıkaracağın her şeyi bu dava için kullan. Sana bu yol kolaydır demiyorum ama sana Allah yardımcımızdır, Resulullah rehberimizdir diyorum.

Düştüğünde düştüğün yerden kalkmayı bil. Teheccüt ile besle gecelerini. Azmini hiç kaybetme, bu yolda ki en büyük azığın azmin olacak. Kendine efendimizi ve onun güzel örneklerini örnek al ve sende örnek olmaya çalış. Gün gelecek yorgun düşeceksin, gün gelecek umutsuzluğa kapılacaksın ama duayı hiç terk etme ve şunu unutma Allah sonuca değil, çabaya bakar.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
81

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin