milyonerlerin sahip olduğu 8 alışkanlık
milyonerlerin sahip olduğu 8 alışkanlık

Milyoner olmayı kim istemez ki! Zengin olmayı herkes ister, ama milyoner olmak için çoğu kimse harekete geçmez. Çoğu insan ancak milli piyangodan ikramiye kazanarak hiç emek harcamadan zengin olmayı düşler. Milyonerlerin çoğunun kendi çabalarıyla zengin olan, başlangıçta sıradan bir hayata sahip olan düşük gelirli ailelerden gelen insanlar olduğunu biliyor muydunuz? Bu insanlar gibi olmak istiyorsanız yapacağınız en iyi şey hepsinin ortak alışkanlıklarını ve yaşama tarzlarını öğrenmek olacaktır. Kim bilir belki günün birinde siz de onlardan biri olabilirsiniz.

1Öğrenme

öğrenme

Milyonerler kendi başlarına başarılı olamayacaklarını bilir. Milyonerler sürekli bir öğrenme eylemi içindedir. Bilgi kazanmanın ve öğrenmenin kişisel büyümelerinde ve profesyonel hayatlarında kritik öneme sahip olduğunu bilirler. Milyonerler sürekli okurlar, okurlar ve okurlar.

Bu konuda yapılan araştırmalara göre milyonerlerin yüzde 85’i ayda 2’den fazla kitap okumaktadır. Araştırma sonuçlarına göre bu kitaplar kişisel gelişim, sağlık, liderlik, psikoloji ve kariyer üzerinedir.

2Hedef belirleme

hedef belirleme

Milyonerler hedef belirlemeyi alışkanlık haline getirmişlerdir. Küçük hedefler, büyük hedefler, acil hedefler, gelecek hedefleri, ulaşılabilecek hedefler ve saçma hedefler gibi hedefler belirlerler.

Araştırmalara göre milyonerlerin yüzde 81’i yapılması gerekenler listesi yaparak hedeflerini güncel olarak yazmaktadır.

3Dikkatli harcama

dikkatli harcamak

Çoğu milyoner harcayacağı parayı kuruşu kuruşuna hesaplayarak dikkatli bir biçimde harcamaktadır. Sadece ihtiyaçları olan şeylere para harcamakta, para harcamadan önce kendilerine “buna gerçekten ihtiyacım var mı?” sorusunu defalarca sormaktadırlar. Ünlü birinin dediği gibi; eğer ihtiyacınız olmayan şeyleri satın alırsanız bir gün ihtiyacınız olan şeyleri satmak zorunda kalabilirsiniz.

4Erken kalkan yol alır

erken uyanmak

Milyonerlerin büyük bir kısmının sabah 5’den önce uyandığını ve işlerinin büyük bir kısmını öğleden önce bitirip kendilerine zaman ayırdığını biliyor muydunuz? Milyonerlerin pek çoğu güne erken başlamanın bir insan için çok kazançlı bir alışkanlık olduğunu bilir.

5Sağlık

sağlık

Şöyle bir deyim vardır; sadece 2 yerde para kazanamazsınız; birincisi hastane yatağında, ikincisi tabutta. Milyonerlerin çoğu her gün düzenli olarak fiziksel bir egzersiz programını takip ediyor. Aynı zamanda hepsinin uyguladığı sağlıklı bir diyet programı var. Zengin olmak istiyorsanız öncelikle sağlıklı olmalısınız.

6Organize olmak

organize olmak

Milyonerler düzene ve temizliğe önem verirler. Zengin olmak istiyorsanız işlerinizi bitirdikten sonra 10-20 dakika ayırarak çalışma alanınızı temizlemekle işe başlayabilirsiniz. İş sonunda mailleri yanıtlamak ve kendinize yarın yapılacak işleri hatırlatan bir not bırakmak iş yükünüzü hafifletecektir.

7Düzenli olmak

düzenli olmak

Düzenli olmak pek kolay değil, ancak hayatınızda dikkatinizi dağıtan fazlalıklardan kurtulursanız üreticiliğinizi arttırabilirsiniz. Milyonerlerin çoğunun çalışma odasında sayılı eşyanın olduğunu biliyor muydunuz? Çalışma odanızda aylardır kullanmadığınız bir kutuyu hemen atmalısınız. Kendinize her gün 2 şey atacağınıza söz verin ve bunu uygulayın.

8İstikrarlı olmak

istikrarlı olmak

Bir şeyi bir seferliğine yapmak önemli değil. Yaptığınız iş ne olursa olsun, yaptığınız işte ne kadar başarılı olursanız olun o işi her gün yapmalısınız. Milyonerlerin tatil günleri hariç, boş geçirdiği bir günleri bile yoktur. Her gününüz aynı olmaz, bir gün çok üretici olabilir, diğer bir gün veriminiz düşebilir. Yine de vazgeçmeyin. Yaptığınız işi istikrarlı bir şekilde her gün yapmayı sürdürün. Çok yakında başaracaksınız!

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
41

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin