ölmediğine inanılan 5 ünlü isim
ölmediğine inanılan 5 ünlü isim

İnsanlık tarihi boyunca birçok bölgede çok sevilen ve saygı duyulan insanlar ortaya çıkmış ve yaşamını noktalamıştır. Hayranlık uyandırmak zor bir iştir ancak bu insanlardan bazıları öylesine derin etkilemiştir ki yaşadıkları toplumu, öldükleri vakit hayran kitlesi inanmakta zorluk çekmiştir. Hatta bazıları ölmediklerini iddia edip çeşitli kanıtlar ileri sürerek belli kesimleri de arkasına almıştır. Bu yazımızda sizler için Ölmediğine İnanılan 5 Ünlü İsmi ele aldık.

1. Michael Jackson

michael jackson
michael jackson

Ölmediğine inanılan ünlüler arasında en geniş kitleye sahip olan isim herkesin de tahmin edebileceği üzere Michael Jackson.Pop müziğinin tam anlamıyla kralı olarak tanımlanan ve yaptığı müziklerle gönüllere taht kuran Michael Jakson, 25 Haziran 2009 tarihinde kalp krizinden ötürü hayatını kaybetmişti.

Ancak Michael Jackson öldükten sonra ortaya çıkan birtakım görüntüler, cenazesinde ailesinin objektiflere gülümseyerek verdiği pozlar ve en önemlisi de Dave Dave isimli şahıs kafaları çok karıştırdı.Fotoğrafta solda bulunan kişinin (Dave Dave) Michael Jackson’ın çok yakın bir arkadaşı olduğu söylense de, Michael Jackson’ın ölümünden sonra televizyonda yaptığı konuşmada ses tonunun ve mimiklerinin benzerliği akıllara “Michael Jackson kılık değiştirmiş olabilir mi?” sorusunu getirmeye başladı.

michael jackson
michael jackson

Michael Jackson’ın birçok hayranının sosyal medyada Michael Jackson’ı gördüğünü iddaa ederek paylaştığı videolar ve fotoğraflar özellikle dikkatleri üzerine toplamakta.Henüz ailesi yada yakınları tarafından da Michael Jackson’ın görüntülendiği bu video ve fotoğraflarla ilgili de bir yalanlama gelmemişken, dünya üzerinde Michael Jackson’ın ölmediğini düşünen milyonlarca insan var.Michael Jackson’ın neden halen hayatta olup ortalarda görünmediğiyle ilgili en çok kabul gören teori ise artık ortalarda görünmemek istemesi olarak gösteriliyor.Son olarak Michael Jackson öldükten sonra çıkan bu albüm kapağı, hayranlarında “Michael bize bir mesaj vermeye çalışıyor!” hissini uyandırıyor.

2. Paul Walker

paul walker
paul walker

Hızlı ve Öfkeli serisinin en sevilen isimlerinden olan Paul Walker 30 Kasım 2013’te bir trafik kazası sonucu hayata gözlerini yummuştu. Birçok hayranının üzüntüsünü hafifleten cümle Paul’un “Eğer bir gün hız yüzünden ölürsem ağlamayın, çünkü ben o an gülümsüyorum” cümlesiydi. Ancak bazı hayranları Paul Walker’ın yaşadığına dair kanıtlar bulmaya çalışıyordu. Şimdilerde Paul Walker’ın öldükten sonraki haline ait fotoğraflar da internette dolaşsa dahi halen onun ölmediğini ve kazadan sonra kaçırıldığını iddia eden çok sayıda insan var.

3. Adolf Hitler

adolf hitler
adolf hitler

Almanya’nın gelmiş geçmiş en enteresan lideri Adolf Hitler 30 Nisan 1945 günü eşi Eva Braun’la birlikte intihar etmiştir. Resmi kaynaklardaki veriler bunu söylese de şimdilerde ortaya çıkan ve Arjantin’in Salta eyaletinde yaşayan 128 yaşındaki bir adamın bazı özelliklerinin Adolf Hitler ile tutması suyu biraz bulandırıyor. Eğer Adolf Hitler şuanda yaşıyor olsaydı bu adamla aynı yaşta olacaktı ve işin daha ilginci bu yaşlı adamın Adolf Hitler’in öldüğü sene Arjantin’e kaçak bir pasaport ile giriş yapmış olması.

4. Saddam Hüseyin

saddam hüseyin
saddam hüseyin

5 Kasım 2006’da idam cezasına çarptırılan Irak Devleti’nin eski lideri Saddam Hüseyin 30 Aralık 2006 tarihinde idam edilmişti. Kendisi için yandaşları tarafından ölmediği hakkında birçok iddia ortaya atılmakta.Karşıt görüşten olan kişiler ellerinde bulunan Saddam Hüseyin’in asıldığına dair birtakım görüntüleri ileri sürseler bile, Saddam Hüseyin’in gönüllüleri, o videodaki şahsın başka birisi olduğunu ve Saddam Hüseyin’in halen bir yerlerde yaşadığını söylemekteler.

5. Elvis Presley

elvis presley
elvis presley

Döneminin en iyisi denilebilecek, hatta onun gibisi gelmez diye de eklenilebilecek bir Rock müzik sanatçısı olan Elvis 16 Ağustos 1977’de son nefesini vermiştir. Elvis’in 1977 yılının başlarında yanında çalışanları işten kovması, ölmeden önce bankadan çektiği yüklü miktarda para, onun tüm bu karmaşalardan sıkılıp uzaklarda yaşamak istediği düşüncesiyle başbaşa bırakıyor hayranlarını.

Hatta öyle ki bazı hayranları onun Elvis’e Benzeyenler yarışmasına katılıp insanlarla eğlendiğini ve günümüzde yaşadığını iddaa ediyor. Elvis’i sokakta gördüğünü defalarca karakola bildirenler ve onun markette kılık değiştirmiş bir vaziyette alışveriş yaptığını ileri sürenlerin sayısı ise oldukça fazla.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
541

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin