kudüs - filistin - israil - direniş
kudüs

Kudüs’ü çok özledik. Onun bizim olmasını, özgürlüğüne kavuşmasını, tüm Müslümanlarla birlikte miraca yükselmesini açıkçası Kudüs’ün her şeyini özledik.

Kudüs‘e yapılanlar yüreğimizi yakıyor, onu bu kadar severken bizim ellerimizle yaptıklarımız yüzünden kirletilmesine, canının yakılmasına dayanamıyoruz. Elimizden sadece slogan atmak mı geliyor daha çok ses çıkamaz mı? Nerede Kudüs’ü kurtaracak ordu?

Birisi kalksın ve desin ki kalkın Kudüs’ümüze gidelim. Yetti bu acı desin, kurtaralım ilk kıblemizi, zalimin değil bizim orası bizim. Düşüncesizliğimiz yüzünden, umursamazlığımız yüzünden, futbol takımımız kadar önemsemediğimiz için esir düşen hüzün diyarımız.

Bana sakın gücümüz yok demeyin tekerlekli sandalyesiyle savaşan, bir elinde biberon bir elindeki taşla tanka kafa tutan Filistinlinin ne gücü var? Yıllardır hep aynı senaryo… Filistinliler savaşır, Müslümanlar oturur ve kahrolsun İsrail naraları atar. Kudüs, İsrail büyük bir zulme adım atarsa gündem olur ve sonra bu adıma da alışılır. Sonra Kudüs ve onun güzel murabıtları sadece mazi olur.

Kusura bakmayalım da biz böyle olduğumuz sürece Kudüs bizim olamaz. Sevda fedakarlık ister, heyecan ister. Nerede görülmüş oturulduğu yerde başarıya ulaşıldığı. Düşmanlarımızın harekete geçtiği bir dönemde oturarak hakkı savunamayız. Ne diyor Malcolm X “Harekete geçilmediği sürece , şiddeti dua ederek durduramazsınız.”

Geç değil, Kudüs’ün bizim olması için geç değil, ele ele verirsek İsrail de kimmiş. Eğer biz gerçekten niyetimizi ortaya koyup ölürsem şehit kalırsam gazi olurum anlayışı ile yola çıkarsak bizi hiçbir güç durduramaz. Zaten Allah için yolan çıkan hangi kimse yolda kalmış ki.

Biz bu dünyanın misafirleriyiz ve misafirleri olduğumuz bir dünyadan bir beklentimiz yok. O zaman haydi Kudüs’ümüze gidelim, haydi meleklerle desteklenecek ordu! Göğsü iman dolu bir ümmetin karşısında durabilecek zalim yoktur. Necmettin Erbakan’ın güzel bir sözü hatıramızda hep canlı kalsın ne demişti: “Bir milletin asıl gücü topu tüfeği yahut tankı değil imanlı ve inançlı gençliğidir”. Özgür Kudüs duasıyla vesselam…

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
46

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin