peeling - peeling nedir - peeling ne demek - peeling faydaları ve zararları
peeling

Peeling sayesinde ölü derileri yüzümüzden atıp pürüzsüz bir cilde doğru adım atmaktayız. Peki neden peeling işlemi cildimiz için bu kadar önemli? Yüzümüz şüphesiz ki vücudumuzun en fazla önem verdiğimiz kısmıdır. Yıllar ilerledikçe ne yazık ki lekeler, sarkmalar, kırışıklıklar gibi başa çıkmakta zorlandığımız pek çok sorun ile karşı karşıya kalmaktayız. Makyaj malzemeleri her ne kadar kurtarıcımız gibi gözükse de cildimize daha fazla zarar vermekte. Bu sebeple çeşitli kapatıcılar da bizim cilt sağlığımıza katkıda bulunamıyor. Bu yazımızda yüzümüzdeki ölü derilerden, vb. sorunlardan bu uygulama ile nasıl kurtulabileceğimizi sizlerle paylaşacağız.

Peeling Nedir?

Peeling ne demek?’ sorusu son zamanlarda gündemde olan sorulardan birisi. Bu işlem, seneler geçtikte cilt üzerinde oluşan ve cilde uygulanmakta olan çeşitli bakımların negatif etkisini önleyen ölü derinin cilt üzerinden atılmasını sağlar. Yani ölü deriden arınmış olan, alt kısımdaki sağlıklı, temiz ve de canlı olan deriyi ortaya çıkartan bir maske uygulamasıdır.

peel - peeling - peeling nedir - peeling faydaları ve zararları - peeling zararları
peel

Peeling Yararları Nelerdir?

peeling yararları
peeling yararları

Peelingin yararları şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

  1. Cildiniz eskisine göre oldukça canlı, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.
  2. Ciltteki ölü deriler ciltten temizlenir ve böylece arındırılmış olan cilt üzerine makyaj çok daha kolay bir şekilde uygulanır.
  3. Arındırma işlemi sayesinde kullanıyor olduğunuz leke kremi, kırışıklık önleyici krem gibi çeşitli kozmetik ürünler, cilt üzerine oldukça kolay bir şekilde nüfuz etmektedir.
  4. Uygulama sayesinde cildin yaşlanması, büyük gözenekler, kırışıklıklar, lekeler, kuruluk gibi çeşitli cilt sorunları ortadan kalkar.
  5. İşlem sonucunda cildiniz eskisine göre daha parlak, genç ve sağlıklı gözükür.

Peeling Yapmanın Zararları Nelerdir?

peeling zararları
peeling zararları

İşlemin olası zararları ise şu şekildedir:

Peelingin zararları konusunda genel bir yargılama yapmak mümkün değildir. Çünkü uygulama sonucunda herhangi bir sorun ile karşılaşmak pek mümkün bir durum değil. Yanlış uygulama veya yanlış cilt tipine göre bir ürün kullanmak cilt üzerinde uzun süreli lekelenmelere, kızarıklıklara, aknelere ya da enfeksiyonlara sebep olabilir. Bu yüzden işlem yapmadan önce herhangi bir içeriğe alerjiniz olup olmadığını kontrol etmeniz sizin için en sağlıklısı olacaktır.

Ayrıca işlemi bir güzellik salonunda yaptırmaya karar verdiyseniz salonda çalışan kişilerin deneyimlerinin yeterli olmasına ve kullanılan ürünlerin ‘merdiven altı ürün’ olmamasına çok ama çok dikkat etmek zorundasınız. Peeling fiyatları konusunda ise kesinlikle şaşırtıcı derecede ucuz teklif veren salonda karar kılmamalısınız.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin