sesli kitap dinlemek - storytel
sesli kitap dinlemek - storytel

Sesli Kitap Dinlemek

Sesli kitap dinlemek, son zamanlarda gerek hayatın yoğunluğundan gerekse başka ihtiyaçlardan dolayı, birçok insanın yapmak istediği bir çeşit okuma faaliyetidir. Birçok kitabın sesli olarak okunmasıyla birlikte özellikle YouTube platformu, sesli kitap kütüphanesi haline dönüşmüştür ancak tabii ki tam anlamıyla yeterli değildir. Çünkü kitapları seslendirenlerden çoğu profesyonel anlamda bu işi yapmamaktadır. Profesyonel olarak yapanlar da kitabın tamamı yerine, kesit kesit bölümlerini okuyarak sesli kitap ürünlerini ortaya koymaktadır.

Sesli Kitap Dinlemek İstiyorum

Hal böyle olunca da “kaliteli ve profesyonel olarak hazırlanmış sesli kitap dinlemek istiyorum diyenlerin sayısı da epey artıyor. Barış Özcan’ın Yaz Okulu videosuna sponsor olan ve kendisinin tanıttığı sesli kitap sitesi ve uygulaması olan “Storytel”, tam da bu noktada harika bir sesli kitap kütüphanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Sesli Kitap Uygulaması

Bir sesli kitap uygulaması ve sesli kitap sitesi olan Storytel, kullanıcılarına ilk 14 gün ücretsiz deneme imkanını tanıyor ve ona alışmamızı sağlıyor. Sonrasında da web sitesine özel olarak aylık 24,99 TL gibi uygun bir rakamla ödemelerini alıyor.

Sesli Kitap Sitesi Storytel Hakkında

sesli kitap sitesi storytel hakkında
sesli kitap sitesi storytel hakkında

Birçok ülkede faaliyet gösteren sesli kitap sitesi Storytel, “hakkımızda” bölümlerinde ziyaretçilerine bu şekilde seslenmiştir. Yaptığım araştırmalara göre; sitenin kullanıcıları özellikle kitapları seslendirenlerin profesyonelliğinden ve kalitesinden oldukça memnun. Ancak kitap çeşitliliğinin arttırılması konusunda bazı talepler var. Bu taleplerin de zamanla karşılanacağını düşünüyorum. Çünkü yapılacak yatırımlar, her zaman talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda planlanmaktadır. Storytel sitesinin de bu talep ve ihtiyaçları dikkate alarak kitap çeşitliliğini arttıracağını düşünüyorum.

Sesli Kitap Dinlemenin Faydaları

  • Günün herhangi bir zamanında kulaklığınızı takıp dilediğiniz kitabı dinlemeye başlayabilirsiniz.
  • Özellikle uzun metro yolculukları yapıyor veya servis kullanıyorsanız, sesli kitap dinlemek harika bir fırsat oluşturuyor.
  • Sahilde bisiklet sürerken bir şiir kitabı veya herhangi bir kitabı açıp dinleyebilirsiniz.
  • Kitap okumaya zaman ayıramıyorsanız, sesli kitap dinlemek zamanınızı değerlendirmek için ekstra bir avantaj oluşturuyor.

Kısacası sesli kitap dinlemenin faydaları ve avantajları bulunuyor. Evet, yakın zaman içerisinde “Storytel” uygulamasına abone olacağım ancak tabii kitapları koklayarak, onlara dokunarak okumak hiçbir zaman zirvedeki konumunu benim için kaybetmeyecek. Uygulamaya abone olarak sadece, kitap okuyamadığım zamanları da değerlendirmiş olacağım.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
21

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin