stabilo highlight the remarkable
stabilo highlight the remarkable

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır.” evet şimdiye kadar bize söylenen buydu. Peki en az erkekler kadar başarılı olan kadınlar neden onların arkasında? İşte asıl soru bu. Stabilohighlight the remarkable” (Dikkate değer olanı öne çıkar.) adını verdiği yeni kampanyasında fotoğraflarda erkeklerin arkasında kalmış ya da bırakılmış kadınların sarı renk marker ile tabiri caizse “altını çizdi”.

Kampanya DDB Grup Almanya ile birlikte hazırlandı ve kısa zamanda gerek sosyal medyada gerek kadın dayanışma gruplarında büyük destek topladı. Eski zamanlarda çekilmiş siyah beyaz 3 posterden oluşan kampanyanın asıl hedefi cinsiyetçi yaklaşımları yıkarak başarılarının üstü kapatılmış ya da dikkate değer görülmemiş kadınları öne çıkarmak.

Kampanya posterlerinde eşi felç geçirdikten sonra vekâleten başkan olmak zorunda kalan eski Amerika First Lady’si/Başkanı Edith Wilson, NASA’da matematik bilimi üzerine hesaplamalar yapan ve uzay aracının dünyaya güvenli inişini sağlayan Katherine Johnson ve nükleer füzyonu keşfeden Lise Meitner gibi isimler yer alıyor.

stabilo edith wilson
stabilo edith wilson
stabilo katherine johnson
stabilo katherine johnson
stabilo lise meitner
stabilo lise meitner
Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
28

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin