papatya
papatya

1- Ortadoğu Gezgini 

isfahan
isfahan

Üniversite öğrencisi olan Sena’nın gezi rehberinden oluşan bu hesap özellikle Ortadoğu ülkelerine merakı olan kullanıcıların ilgisini çekebilir. En son yolu İran’a düştü. Paylaşımları ile biz de bir nebze olsun Şiraz’da, İsfahan’da hissettik kendimizi. Sena’nın gezdiği yerlerde yaptığı harcamaları, orada hissettiklerine dair bir çok şeyi barındırdığı hesabına bakmak isterseniz: senariturk.

2- Gökyüzü Fotoğrafçısı

gökyüzü
gökyüzü

Gökyüzü fotoğrafları çeken bir Japon’un bu hesabını gökyüzü, bizimdir gökyüzü herkesindir mottosuna inanarak buraya koyuyorum. Gökyüzü hepimize gerekli bir huzur… Sizce de öyle değil mi! Hesabı: Kozuhiro50

3- Minimalist Bir Mimarla Bir Takım Sadelikler

minimalist
minimalist

Minimalizmle ilgileniyorsanız ve de hayatınızda bir takım fazlalıklarla başınız belada ise belki Mimar İrem bu konuda size ilham olabilir. Sade ve öz bir yaşamı hayatının geneline yansıtmayı başarabilmiş mimarımız hesabında paylaşımlarla bize bir şeyler fısıldıyor: ”Az çoktan fazladır.”
Hesap için: _iremyasar_

4- Ahibbai

papatya
papatya

Kullanıcı adının ne anlama geldiğini bile öğrenemediğim bu hesabın görsel paylaşımlarından çok görsel altı yazdığı şeyler ilgi çekici. Yaptığı paylaşımların hiçbirinin amaçsız olmadığını düşünmekle beraber, bu sayfanın bize bazı şeyleri hatırlatmada yardımcı olacağını ya da ara sıra vicdanımıza bakmamızı sağlayacağını düşünmekteyim. Bu sayfayı nasıl tarif etsem ki, bilemedim. En iyisi ben susayım siz bakın.

Başlıktaki gibi hesabın adı: Ahibbai

5- Adıyla Müsemma Bir Kitap Hesabı: Hüdayinabit

hudainabit
hudainabit

Hüdayinabitin kelime anlamına baktığımızda sözlükteki anlamlarından birinin “kendi kendini yetiştiren kimse” olduğunu görürüz. Hesabımız da kendini kitaplarla besleyen  ve bu konuda bonkör davranıp bize kitap alıntı ve içerikleriyle güzel bir dünya sunan bir hesap. Bizle olan paylaşımlarını güzel ve gözü süsleyen görsellerle destekleyince sayfaya daha çok ısınıyoruz. Okuma söz konusu olunca herkesin okuduğu türler farklı, bu haseple bu hesabın ağırlıklı olarak dini ve deneme kitapları tercih ettiğini söylemekte fayda var.

Hesap için: Hudainabit

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
47

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin