pulp fiction - pulp fiction film analizi - pulp fiction film yorumu - ucuz roman film yorumu - ucuz roman film analizi
pulp fiction

“S*ktir et gururu! Gurur sadece acıya sebebiyet verir. Hiç yardımı dokunmaz.”

Ucuz Roman film analizi hakkında bilgi vermemiz gerekirse, Quentin Tarantino’nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmdir. 1994 yapımı olan bu film kült filmler arasında yerini ilk sıralarda almaktadır. Tarantino yapımları içerisinde en iddialı filmler arasındadır. Filmin başrol oyuncuları ise, John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman ve daha nice başarılı oyuncudur. Film, toplamda 154 dakika sürmektedir.

pulp fiction film yorumu - ucuz roman film analizi
pulp fiction film yorumu

“Cevaplarım seni korkutuyorsa, korkutucu sorular sormaktan vazgeç.”

Ucuz Roman film analizi için devam edersek, Pulp Fiction filmi birçok ödüle layık görülmüş ve döneminde büyük bir ses uyandırmıştır. En iyi filmler arasında yerini bulmayı başarmıştır.  Ucuz Roman filmi konusu hakkında konuşacak olursak: Film, birbirine aşık iki soyguncu Ringo ve Yolanda etrafında dönmektedir. Hayatlarına biraz heyecan katmak için farklı bir soygun planına girişirler. İki eskimiş gangster Jules ve Vincent,  patronları Marsellus Wallace’ı dolandırmaya çalışan birkaç sahtekarı temizlemeye gider. güzel ve çekici bir genç kız Marsellus Wallace’in karısı Mia ve cesur bir boksörün yollarının kesişmesiyle, bu aykırı tiplerin hikayelerinin birleşmesini en çarpıcı şekilde izlemiş olacağız. Hikayenin sürükleyiciliği bizlere her dakikasını sıkılmadan izletmektedir.

ucuz roman
ucuz roman

“Neden rahat etmek için saçma sapan konuşma gereksinimi duyarız?”

Ucuz Roman film analizi için IMDb başarısına göz atarsak; Film, IMDb Top 250 sıralamasında, 8,9 puan alarak sekizinci sırada yer almaktadır. Ucuz Roman (Pulp Fiction) film yorumu; Film, döneminde oldukça popüler filmler arasına girmiş ve büyük bir beğeni toplamıştır. Bu beğeniyi günümüze kadar sürdürmüş ve kült filmler arasında yerini almıştır. Film, en sade anlatımıyla, müzikleriyle, konusuyla, karakterleriyle, mekanlarıyla, danslarıyla bizi kendisine çekmeyi başarmıştır. Ucuz Roman (Pulp Fiction) film yorumu yapılmış ve fazlasıyla olumlu ve olumsuz eleştiri almıştır. Filmde geçen Uma Thurman ve John Travolta’nın dans sahnesini ve arkada çalan Urge Overkill – Girl You’ll Be a Woman Soon şarkısı en dikkat çeken ve sevilen sahneler arasında yerini almıştır.

ucuz roman film analizi
ucuz roman film analizi

“Unuttuğum günler geride kaldı, hatırlayacağım günler başladı.”

Ucuz Roman film incelemesine devam ettiğimizde, filmin bütçesi yalnıza 8.5 milyon dolardır. Film Amerika’da gösterime girmeden önce Japonya, Güney Kore ve Slovakya’da gösterime girmişti. Pulp Fiction film incelemesine Oscar’dan bahsedersek; o yıl tam 7 dalda Oscar’a aday gösterilmiştir. En iyi Orijinal Senaryo Oscarı’nı almıştır. 1994 yılında Cannes Film Festivali’nde en iyi film ödülü olan Altın Palmiye Ödülü’nün de sahibi olmuştur. Sıkılmadan ve filmin sizlere küçük veya büyük şeyler katması dileğiyle. İyi seyirler.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
7311

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin