ezhel - free ezhel - ais ezhel - ömer sercan ipekçioğlu - sercan ipekçioğlu - ezhel tutuklandı - uyuşturucu - rap
ezhel

Geçtiğimiz günlerde müzik camiasını oldukça sarsan ve tartışmalara konu olan rap sanatçısı Ezhel’in tutuklanması kararı sosyal medyayı da sallamış durumda. Asıl adı Sercan İpekçioğlu olan ‘Ezhel’ çok uzun süredir rap müzik ile uğraşan bir rap sanatçısıdır.

Eski dinleyicileri onunla ‘Ais Ezhel’ olarak tanışmış, daha sonrasında ‘Ezhel’ mahlası ile yoluna devam etmiştir. Son dönemde çıkardığı Şehrimin Tadı, Geceler, İmkansızım ve Alo gibi ilgi gören parçalar ile adını büyük kitlelere duyurmayı başarmıştır. Şarkılarında genel olarak sokaktan, sevdadan, hem kendi yaşadığı hem de doğduğu, büyüdüğü sokaklardan tanık olduğu olayları aktarmayı seçmiştir.

Ne yazık ki hiç kimsenin beklemediği bir olay gerçekleşti ve Ezhel, şarkılarında gençleri uyuşturucu madde kullanımına özendirdiği gerekçesi ile gözaltına alındı. Sorgulandıktan sonra nöbetçi mahkemenin karşısına çıkan rap sanatçısı Ezhel, yine aynı gerekçe ile tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Olaylar bu şekilde gelişir iken dostları, sevenleri ve sanat camiası onu yalnız bırakmadı. Sosyal medya üzerinde başlayan #freeezhel kampanyasına birçok ünlü isim katıldı. İşte o isimlerin Ezhel’in özgürlüğü için yaptıkları paylaşımlar:

1- Gaye Su Akyol

2- Harun Tekin

3- Melek Mosso

4- Timur Akkurt

5- Hayko Cepkin

6- Gazapizm (Anıl Acar)

7- Jehan Barbur

8- Hayki

9- Cem Adrian

#ezhel #freeEzhel

A post shared by Cem Adrian (@cemadrian) on

10- Merve Özbey

11- Yasemin Mori

12- Selo – Elçin Sangu

Ayrıca rap sanatçısı Ezhel, tüm sevenlerine ve ailesine tutuklu bulunduğu ceza evinden bir mektup gönderdi. İşte o mektup:

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
432

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin