donarak ölmek
donarak ölmek

Uyurgezerlik, dünya üzerinde 8.4 milyon civarı insanda görülen bir durum. Tabii uyurgezer insanlar uyur vaziyette iken ne yaptıklarından habersiz. Bu yazımızda uyurgezerlerin yaşadığı 7 sayko durumu sizler için derledik. İyi okumalar!

1- Donarak Ölmek…

donarak ölmek
donarak ölmek

Timothy Brueggeman, 51 yaşında olan ve uyurgezer olan bir insandı. Hava tam -26 derecede iken evinden iç çamaşırı ve gömleği ile çıktı. Yaşıyor olduğu evden tam 82 metre uzaklıkta bulunan bu adam, bulunduğunda donarak ölmüştü. Daha sonradan uyurgezerliğinin bu ölüme yol açtığı anlaşıldı.

2- Kilo Almak

kilo almak
kilo almak

Kate Archibald isimli kadın üniversiteye yeni başlamıştı ve zamanla aşırı kilo aldığının farkına vardı. 38 bedenden 44 bedene kısa bir sürede geçiş yapmıştı. Kadın, kendisini bir sabah açılmış çikolata ambalajları içerisinde bularak uyandı. Uyurgezerlik yüzünden bilinçsiz şekilde kilo almıştı.

3- Tanımadığı Biriyle İlişkiye Girmek

tanımadığı biriyle ilişkiye girmek
tanımadığı biriyle ilişkiye girmek

Avustralya’da yaşayan evli bir kadın sürekli bilinçsiz bir şekilde tanımadığı yabancı insanlar ile ilişkiye giriyordu. Fakat sonucunda hiçbir şey hatırlayamıyordu. Uyurgezerliği yüzünden evliliği zedelenen kadın, kısa bir süre sonra terapiste gitti.

4- Eşini Öldürmek

eşini öldürmek
eşini öldürmek

Dean Sokell bir gün kendisin geldiğinde, yani bilinci açıldığında kendisini çekiç ile karısına vururken buldu. Uyandığında uyurgezerliği yüzünden böyle bir durum yaşandığını anladı ve bilinci açık iken kadının çığlıklarını bitirmek adına karısını bıçakladı.

5- Aileye Saldırmak

aileye saldırmak
aileye saldırmak

Kenneth Parks, 23 yaşında uyurgezer bir Torontolu. Uyurgezer durumdayken eşinin babasına ve annesine saldıran adam, anneyi öldürdükten sonra karakola gitti. Ellerini kesti ve keserken ”Sanırım kendi ellerim ile birisini öldürdüm.” diyerek suçunu itiraf etti.

6- Hırsızlık Yapmak

hırsızlık yapmak
hırsızlık yapmak

Michael Lamalfa, 28 yaşında bir uyurgezer ve uyurgezer durumdayken komşularının arabalarının camlarını kırıyor. Kırdıktan sonra da golf sopası, laptop gibi eşyaları çalıyor. Fakat bu yaptıklarının hiçbirini uyanık iken hatırlayamıyor.

7- Çimleri Biçmek

çimleri biçmek
çimleri biçmek

Evli bir adam geceleri evinin bahçesine çıkıyor ve çimleri biçiyordu. Durumu fark eden, geceleri çim biçme makinesi sesinin nereden geldiğini anlayan eşi ise adama durumu anlattı. Adam, ilk baş uyurgezer olduğuna inanmadı fakat ayaklarının üstündeki çamurları görünce inandı ve tedavi oldu. Uyurgezer olmak gerçekten de başa büyük belalar açabiliyor. Ama gördüğünüz gibi tedavisi mümkün.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
11

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin