kadın giyim
kadın giyim

Kadınca giyinmek, çok ucu açık bir söylev gibi olsa da, aslında yolu sadece kadın olmaktan ve kadınca hissetmekten geçer. Biz kadınlar, birer anne, yeni gelin, evin kızı ve iş kadınıyız…

Her kadının güne başlarken “Bugün ne giysem” düşüncesi aslında kendini doğru ifade etme gayretidir.

Bizler, giyim tercihleri yaparken birçok farklı faktörün etkisi altında bulunuyoruz. Reklamlar, markalar, bulunduğumuz ortam, cebimizdeki para…

Özgür giyinmek ve kendini ifade edebilmek bireysel farklılıklar gösterse de, temeldeki duygu ve düşünce; rahatlık, şıklık, sadelik ve bazen de meydan okumadır.

Moda ve hazır giyim üzerine o kadar çok yazı ve kaynak mevcut ki, bugün ben size tüm bunlar yerine daha bizden ve daha doğal olan kendimiz gibi giyinme teknikleri hakkında birkaç öneride bulunacağım ve moda ve hazır giyim üzerine yazılmış binlerce yazının arasında kaybolmamış olacağız.

  • Bir düğün veya özel bir kokteyl için hazırlanacaksanız, dikkatler üzerinizde mi olmalı, rahat ama kibar bir şıklık mı istiyorsunuz? Bu ayrımı içinizde yapabilirseniz emin olun doğru kıyafeti seçtiniz demektir.
  • İş toplantısı veya iş görüşmesi için hazırlanacaksanız, ilk intiba veya karar aşamasında etkin olmanız açısından resmi ve bir o kadar da zarif giyim tercih etmeniz, doğru istikamettesiniz demektir.
  • Günlük gezintilerinizde ise, size rahat ve spor giysileri tercih etmenizi öneririm.

Sanırım biz kadınlar bize yakışanı herkesten daha iyi biliriz.

Geçmişten günümüze bir sentezle harika bir gardırop hazırlayabiliriz.

Yeter ki isteyelim…

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
33

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin