WhatsApp mesajları kızarıyor
WhatsApp mesajları kızarıyor

Geçen günlerde Hindistan’da taciz vakalarının artması nedeniyle halka Whatsapp’tan asılsız mesajlar yayılmıştı. Gönderilen mesajlarda tacizci olduğu söylenen kişilerin oturdukları yerler ve fotoğrafları vardı. Bu mesajlar yüzünden tecavüzcü olduğu iddia edilen 24 masum insan linç edilerek öldürüldü.

Hindistan, halkın bu tarz haberlere itibar etmemesi gerektiği konusunda ikazlarda bulunsa da köylüler suçlu gördükleri şahıslara kendileri ceza vermeye devam etti. Whatsapp Company ise uygulamasının üzerinden bu tarz kötü olaylar yayılınca duruma tepkisini koydu ve buna uygun bir yenilik getirdi. Yeni güncellemeye göre, gelen özellikle birlikte mesajla şüpheli veya zararlı linkler geldiğinde kullanıcıyı uyarmak için mesaj kızaracak. 

Henüz sürüm beta deneme aşamasında olan yeni güncelleme gönderilen linki önce açarak spam veya olumsuz içerikli sitelere yönlendirme olup olmadığını kontrol edecek. Linkte herhangi bir şüpheli durum varsa link kızaracak. Whatsapp kullanıcıları link kızarmasına rağmen mesajı görüntülemek isterse, yönlendirilen siteden önce bir uyarı mesajı alacaklar.

Bu özellik yalnızca kullanıcıları zararlı linkler konusunda uyarmayacak, aynı zamanda tespit ettikleri zararlı linkleri ihbar etme olanağı da sunacak.
Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
11

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin