yabancı dizi önerileri

Hazır havalar ısınmış, okullar tatil olmuş ve ziyadesiyle boş vaktimiz de varken sizlere birbirinden güzel dizi önerileri yapayım dedim. Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim Sevgili Xyazar.com okuyucuları. Ayrıca daha önceki dizi önerisine de buradan ulaşabilirsiniz.

1. Fringe

fringe
fringe

Dünyada yaşanan esrarengiz olaylar, açıklanamayan vakalar neticesinde FBI tarafından kurulan ekibin çalışmalarını konu alıyor Fringe. Dizide o kadar ilginç şeyler oluyor ki izlerken hayrete düşmeden duramıyor insan. Muazzam bir kurguya sahip olmasının yanında bir de muhteşem karakterlere sahip olunca tadından yenmeyen bir diziye dönüşüyor bizler için. Bilimkurgu ve gerilim sevenlere muhakkak izlemelerini öneririm.

Tür: Bilim Kurgu, Dram, Gerilim, Gizem, Korku, Psikolojik

Süre: 45 dakika

Yapım: 2008-2013

Sezon: 5

Fringe Fragman

 2. The Rain

the rain
the rain

Sizlere eğer ıslanırsanız öleceğinizi söylesem muhtemelen dalga geçtiğimi düşünürsünüz. Fakat The Rain de hayatta kalmanızın tek yolu kuru kalmak. Yoksa ölürsünüz…

Yağmurla bulaşan bir virüs, dünyanı yarısından fazlasını yok etmişken 6 yıl boyunca bir sığınakta saklanan iki kardeşin diğer insanlarla birlikte güvenli bir yer arayışını konu alıyor. Her ne kadar bazı kısımlarda mantık hataları olsa da ne kadar Rasmus beni çıldırtsa da yine de çok güzel bir diziydi. Henüz ilk sezonu yayınlandı fakat ikinci sezon için anlaşma yapılmış. Umarım en kısa sürede ikinci sezon yayınlanır.

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gerilim

Süre: 45 dakika

Yapım: 2018-Günümüz

Sezon: 1

The Rain Fragman

3. 3%

3%
3%

Sizce sefaletle dolu bir yerde yaşamak mı yoksa “cennet” olarak adlandırılan ağaçlarla çevrili, son model teknoloji ve her türlü yiyeceğin olduğu bir yerde yaşamak mı? Siz hangisini seçerdiniz? Çoğunluğunuz muhakkak Açıklar denilen bu cennet olarak bahsettiğimiz yeri seçecektir. Fakat Açıklar’a girmek bu kadar kolay değil. Öncelikle 20 yaşında olmanız ve belirli testlere tabii tutulmanız gerekiyor. Bu testlerin sonucunda 3% bir kısım Açıklar’a girmeye hak kazanıyor. Ben 3% gerçekten çok sevdim. Bir yanda sefalet varken diğer yanda lüksün, teknolojinin had safhada olması vs. benim ilgimi çekmeyi başardı. Özellikle Genç Timaş yayınevi tarafından basılan Oasis ve Genesis serisini sevenlere muhakkak bu diziyi izlemelerini tavsiye ederim. Bu arada 3.sezon için anlaşma imzalanmış, büyük bir heyecanla yeni sezonu bekliyorum.

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Fantastik

Süre: 45 dakika

Yapım: 2016-Günümüz

Sezon: 2

3% Fragman
 

4. Safe

safe
safe

Karısının ölümünün ardından kızlarıyla birlikte eski düzenine dönmeye çalışan Tom’un kızı Jenny’nin bir gece gittiği bir partiden sonra ortalıktan kaybolmasıyla tekrar altüst olur. Safe 8 bölümlük mini bir dizi. İzlerken finale kadar asla ne olacağını tahmin edemedim ben. Diziye bir şans vermenizi öneririm ayrıca dizinin senaristliğini Harlan Coben üstlenmekte. Sırf bunun için bile izlenir.

Tür: Dram, Gerilim

Süre: 45 dakika

Yapım: 2018

Sezon: 1

Safe Fragman
 

5.Under The Dome

under the dome
under the dome

Under The Dome, Stephen King’in Kubbe’nin Altında adlı romanından uyarlanmış bir dizi.

Dizi oldukça ilginç bir konuya sahip. Bir gün Chester’s Mill adlı kasabada aniden oluşan bir güçle kasabanın tüm dünyayla bağlantısı kesilir. Adeta halk görünmez bir kafese konulmuştur. İşin kötüsü hiç kimse bu durumdan nasıl kurtulacağını bilmemektedir.

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gerilim

Süre: 45 dakika

Yapım: 2013

Sezon: 3

Under the Dome Fragman

Eğer sizlerin de “mutlaka izlemelisin” dediğiniz dizi önerileriniz varsa seve seve kabul ederim. Şimdiden teşekkürler.

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
68

3 YORUMLAR

  1. Keyifle okuduğum bir yazıydı. Ben de yakın bir arkadaşımın önerisiyle izlemeye başladığım bir diziyi önereyim “The Wire”. Kaliteli dizi arayanlar mutlaka izlemeliler. Ayrıca Fringe’nin 1. Sırada olması da tam yerinde olmuş. Soluksuz bitirdiğim dizilerden birisiydi 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin