yüz şekline göre makyaj nasıl yapılır
yüz şekline göre makyaj nasıl yapılır

Makyaj konusundaki en önemli nokta yüz şeklini tanımak ve ona göre makyaj yapmaktır. Eğer yüz şeklinize göre makyaj yapar iseniz hayalinizdeki görünüme ulaşabilirsiniz. Yuvarlak yüz şekli olan kişiler genel olarak makyaja daha fazla başvuruyor. Bu yazımızda yuvarlak yüz şekli için makyaj önerileri vereceğiz.

1- Yuvarlak Yüz Şekli Nedir?

İlk olarak yüz şeklinizi iyice tanımakta fayda var. Eğer şimdi sayacağım özelliklere sahip iseniz yüzünüz yuvarlak şekle sahip demektir: Yüzünüzün eni, uzunluğundan daha fazlası ise ve yuvarlak bir çene ile geniş bir alna sahip iseniz yuvarlak yüz tipine sahipsiniz demektir.

2- Yuvarlak Yüz Şekli İçin Kontür 

yuvarlak yüz kontür
yuvarlak yüz kontür

Gölgelendirme yapabilmek için ten renginizin en az 2 ton koyusu olan kontür ürününü kullanmalısınız. Alnınızın saç çizgisine eğimli biçimde kontürü sürmek ile başlayabilirsiniz. Bu işlemi alt alta olacak şekilde iki adet yapmalısınız.

Burnunuz için; kaşlarınızın başlama yerinden burnunuzun ucuna kadar olan çizgiye kadar kontür ürününüzü sürmelisiniz.

Elmacık kemiğini ortaya çıkarıp yanakları geri planda bırakmak için; kulak kenarınızdan dudak kenarına olan kısma ince bir şekilde kontür ile çizgi çizmelisiniz.

Aydınlatıcı ürününüzü kullanmayı da kesinlikle unutmayın. Aydınlatıcıyı çenenizin tam ortasına, burnunuzun üzerine ve göz çevrenize uygulamalısınız.

Daha sonra makyaj süngeri veya makyaj fırçası ile koyu renkteki çizgileri düzenli bir şekilde dağıtmalısınız. Aydınlatıcı ürününüzü dağıtmak için ise kesinlikle temiz olan başka bir makyaj süngerini veya fırçasını kullanmalısınız.

3- Göz Makyajı

eyeliner stilleri
eyeliner stilleri

Göz makyajınız gözünüzü çekik gösterecek şekilde olmalı. Bunun için eyeliner ürününe başvurmalısınız. Eyeliner’ı düzgün bir şekilde sürmeniz gerçekten de çok önemli. Bu kısım sizin el becerinize kalmış durumda.

4- Dudak Makyajı

dudak makyajı
dudak makyajı

Eğer göz makyajınızda sadece eyeliner kullanmış, far kullanmamış iseniz kırmızı, bordo gibi koyu renkleri dudak makyajınızda kullanabilirsiniz.

Eğer göz makyajınızda eyeliner ve canlı renkte bir far kullanmış iseniz nude renklerdeki veya turuncu, açık kahverengi gibi renkte olan ruj kullanmanızı öneriyoruz.

Yuvarlak yüz şekline ince bir görünüm kazandırmak ve uygun makyajı uygulamak gerçekten de oldukça zor. Fakat yuvarlak yüz şekli için makyaj önerileri listemizi doğru şekilde uygular iseniz yüzünüz hayalinizdeki görünüme ulaşacaktır.

Bu yazımızda yuvarlak yüz şekli için makyaj önerileri verdik. Sıra sizde ve uygulayıp harika sonuçlar almanızda!

Helal!
Helal! Bayıldım! Haha! Vay be! Üzüldüm! Kızdım
1

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin